Місія «Артеміда» успішно стартувала до Місяця (+ВІДЕО)

У середу, 16 листопада, американське Аерокосмічне агентство (НАСА) відправило в космос найпотужнішу в історії ракету SLS («Система космічних пусків»). Пуск зроблено в рамках програми «Артеміда» щодо повернення людини на Місяць.

«Система космічних пусків» з кораблем «Оріон» на борту стартувала з мису Канаверал у Флориді о 01:47 за місцевим часом. Цей запуск, як зазначають міжнародні експерти та фахівці НАСА, відкриває нову еру у дослідженні космосу.

Перший етап польоту ракети-носія пройшов за планом — вона успішно вийшла на орбіту Землі, тепер «Оріону» належить від’єднатися і вирушити до Місяця. НАСА веде пряму трансляцію польоту. Надалі передбачається, що 21 листопада, на шостий день місії, «Оріон» пройде за 100 км над поверхнею Місяця. Гравітація нашого супутника змінить траєкторію корабля, і 25 листопада він вийде на ретроградну орбіту навколо місяця.

Після цього «Оріон» випустить у вільний політ десять мініатюрних дослідницьких апаратів. 1 грудня корабель покине близькомісячну орбіту і, пролетівши над місячною поверхнею, вирушить додому. На Землю «Оріон» повернеться 11 грудня.

Для НАСА це перший за останні 50 років запуск у глибокий космос космічного корабля, створеного для пілотованого польоту, і по суті він є генеральною репетицією висадки людини на Місяць. Щоправда, зараз місця астронавтів зайняли три манекени та іграшковий собака Снупі. Пілотований політ запланований на 2024 рік, а з висадкою на природний супутник Землі – на 2025. Зрозуміло, цей графік буде дотримано, якщо цей політ пройде без ускладнень.

Спочатку запуск «Оріона» до Місяця в рамках першого етапу програми «Артеміда» мав відбутися у серпні цього року. Однак перед стартом виявили кілька технічних проблем і запуск відклали. У вересні до планів НАСА втрутився ураган «Ієн», і для захисту ракети-носія від можливих пошкоджень її відвезли зі стартового майданчика. Лише початку листопада SLS повернулася назад.Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *