«Місто вітрів» – Чикаго!

За своєю популярністю Чикаго поступається, хіба що, Нью-Йорку та Лос-Анджелесу! Це місто викликає абсолютно різні асоціації – не дарма його ще називають містом «контрастів»! Неповторна архітектура, витриманий стиль, атмосфера з нотками джазу та кримінального минулого (про чиказьку мафію 30-их знають усі) – все це про Чикаго – місто, яке не схоже на жодне інше sity у США, а можливо навіть і в цілому світі!

Чикаго — найбільше місто американського Середнього Заходу, було засноване в 1833 році як транзитний вузол транспортування води. З провінційної глибинки місто перетворилося на промисловий мегаполіс, який на сьогодні є 3-м за величиною в США, після Нью-Йорка та Лос-Анджелеса.

Штат: Іллінойс

Дата заснування: 1795 р., місто з 1833 р.

Населення: 2 705 994 осіб

Інші назви: Місто вітрів, Друге місто

Звідки походить назва Чикаго?

Назва Чикаго походить від індіанського слова shikaakwa. Індіанці цим словом називали дику цибулю, що росте на березі річки Чикаго. Протягом багатьох століть на цій землі проживали індіанці племен: Маямі, Саукі, Сок-Фокс та Потаватомі.

У 1673 році експедиція французького першопроходця Жака Маркетта перетнула велику переправу між річками Чикаго та Іллінойс. Через рік на цьому місці був створений місіонерський пост. У 1803 році, силами солдатів армії США, на південному березі річки Чикаго було збудовано форт Дірборн. У 1812 році форт був зруйнований в результаті нападу індіанських племен. Через чотири роки форт було відновлено.

У 1830 році на місці утворення сучасного Чикаго почалося будівництво двох головних каналів Північної Америки – Іллінойс та Мічиган.

У 1832 році у Чикаго було зупинено останній опір американських індіанців. Через рік Чикаго було надано статус селища, його населення на той час становило понад 350 осіб. Статус міста Чикаго отримало у 1837 році, коли населення міста налічувало 4 000 осіб.

У 1848 році в Чикаго було проведено телеграф і збудовано залізницю. У 1854 році місто стало найбільшим у світі портом з перевезення та зберігання зерна, населення Чикаго на той час становило понад 30 000 жителів, багато з яких були емігрантами з Європи.

Перший у світі хмарочос

У жовтні 1871 року велика пожежа знищила третину міста. Понад 100 000 мешканців залишилися без даху над головою. Причина пожежі досі залишається невідомою. Імовірно, займання було викликане комплексом факторів – посухою, сильними вітрами та великою кількістю дерев’яних споруд. Більшості заводів та залізниці вдалося вціліти. Після пожежі місто було відновлено із разючою швидкістю.

У 1885 році в Чикаго був побудований перший у світі хмарочос. Це була 10-поверхова офісна будівля страхового агенства нерухомості (Home Insurance Building). У наступні кілька років, архітектори Луїс Салліван, Міс ван дер Рое та Вальтер Гропіус додали ще кілька хмарочосів у чимраз вищий архітектурний ансамбль міста.

У 1886 році, під час одного з протестів робітників, поліціянт у метушні вистрілив у працівника заводу, цей епізод започаткував багато мітингів та подальших реформ, викликаних працівниками фабрик, м’ясокомбінатів та суднобудівних компаній Чикаго.

У 1894 зниження заробітної плати на заводі Pullman Palace Car Company викликало бойкот національного залізничного союзу.

На початку XX століття, в Чикаго емігрувала велика кількість афроамериканців з півдня, що викликало напруженість у відносинах між новими жителями та корінними чикагцями. До 1930 року населення Чикаго досягло 3 мільйонів жителів. Тоді ж банди Аль Капоне та Джона Діллінджера взяв місто під свій контроль.

Між 1950 і 1960 роками населення Чикаго знизилося вперше у своїй історії. У 1968 році, після вбивства Мартіна Лютера Кінга, містом пройшла низка масових заворушень.

Згідно з даними 2018 р., населення Чикаго становить 2 705 994 осіб, це означає, що приріст населення триває. Емігрантів, як і раніше, притягує «Місто вітрів», зараз переселенці здебільшого переїжджають з Азії та Латинської Америки, менше з Європи. Чикаго досі вважається центром торгівлі.

Чому Чикаго називають містом вітрів?

Назва «Місто вітрів» виникла після виставки «Колумба», яка пройшла в Чикаго в 1893 р. Журналіст «Нью-Йорк Сан» Чарльз Дан назвав Чикаго містом вітрів не через вітри, що гуляють між хмарочосами, а через порожні обіцянки політиків, які використовували трибуну у своїх інтересах.

Що ж можна подивитися і куди сходити, якщо ви опинилися в цьому чудовому місті?

Міленіум парк (Millennium Park)

Багато хто називає цей парк – серцем Чикаго. Місце дійсно незвичайне. Парк розташований на березі озера Мічиган – можна нескінченно йти по набережній і милуватися неймовірними краєвидами! Сотні маленьких човників, що погойдуються на воді, і все це на тлі чарівного заходу сонця! Що може бути краще? Але унікальність не тільки в цьому – в парк ви потрапляєте прямо з міських джунглів, і цей контраст – мегаполісу, з його численними висотками, сотнями людей, що поспішають кудись, шаленим темпом і парку, в якому панує вже зовсім інша атмосфера! Це саме те місце, де можна розслабитися, почитати книгу, послухати музику та просто провести час, отримавши масу задоволення та позитивних емоцій!

Що ще дуже важливо – саме в цьому парку розташовуються знамениті «Хмарна брама» вони ж – «Cloud gate» (Клауд Гейт). Формою скульптура схожа на величезну квасолину, тому в народі її прозвали The Bean (Боб). Ця скульптура викликає величезний інтерес у туристів і абсолютно точно є одним із найзнаменитіших місць у Чикаго.

Вхід у парк – вільний! Відкритий з 6:00 до 23:00 щоденно.

Skydeck (Скайдек)

Мабуть, найперше місце, куди зазвичай йдуть туристи, коли опиняються в Чикаго! Звідки така популярність? Розповідаємо!

Скайдек (Skydeck) – це оглядовий майданчик, який розташований на 103-му поверсі (а це 412 метрів (1353 футів) над землею!) найвищого хмарочоса США – Віліс Тауер (Willis Tower). Там же розташовуються 4 висувні скляні балкони, які звуться Ledge (виступ). Прозорі стіни та підлога – це саме те, що запам’ятовує\ться на все життя! Стояти на такій висоті на «невидимій підлозі»! Під ногами – місто, люди, машини та стрімке життя мегаполісу, і все це з висоти пташиного польоту!

З оглядового майданчика відкривається чудовий краєвид на рівнини Іллінойсу, озеро Мічиган, але найдивовижніше – з балконів Скайдек можна побачити 4 штати! Неймовірні фотографії гарантовано! Але найголовніше – емоції та спогади, які подарує це місце на все життя!

Ціна: 26 $ (також є можливість придбати FastPass – це квиток, який дозволяє пройти без черги, що заощадить час; ціна FastPass 49 $). Купити квитки можна на офіційному сайті: http://theskydeck.com/ticketsshop/general-pricing/
Години роботи: з жовтня до лютого щодня з 10:00 до 20:00; з березня по вересень щоденно з 9:00 до 22:00.

The Chicago Theatre – Чиказький театр

Місце з найбагатшою історією, яке має велике значення для міста. Місце для справжніх любителів та поціновувачів мистецтва в будь-якому вигляді!

Знаменитий театр Чикаго є одним з перших театрів в США і є візитною карткою Чикаго. Це місце, в якому за всю історію існування (а це, на секундочку, практично 100 років!) проводилися не просто сотні, а тисячі найяскравіших подій – покази мюзиклів та різноманітних шоу, спектаклів та комедій, танцювальних шоу та концертів зі світовим ім’ям – Чиказький театр завжди славився тим, що поєднує у собі абсолютні різні жанри та стилі. Саме тут свого часу співав знаменитий Френк Сінатра! Саме тут один із президентів США Рональд Рейган оголосив про свої заручини! У стінах саме цього театру рік у рік проводилася церемонія відкриття Чиказького Кінофестивалю!

Знаходиться театр Чикаго в районі Chicago Loop на вулиці North State Street.

На офіційному сайті театру можна знайти всю необхідну інформацію, у тому числі ціни на квитки http://www.thechicagotheatre.com/

Річкові прогулянки

У Чикаго чудово організовані річкові тури! Завдяки таким прогулянкам у туристів з’явиться можливість з головою поринути в історію міста, насолодитися неповторною архітектурою та незліченними хмарочосами.

На офіційному сайті найбільшої компанії, яка є організатором таких прогулянок в Чикаго – http://shorelinesightseeing.com/ можна знайти види та програми турів, розклад та ціни. Бачити красу та велич цього міста з його багатомільйонними вогнями, безтурботно пропливаючи повз височезні будівлі на поромі… неймовірно!

Жива музика!

Цю тему просто не можна залишити без уваги! Адже одна з найголовніших асоціацій із Чикаго – музика! Жива музика. Ближче до вечора з барів, кафе та ресторанів звучать нотки джазу, ще за пару кварталів – блюзу, а регулярні live-концерти у парках та на відкритих майданчиках – це те, чим дихає це місто.

До речі, Чикаго є світовим музичним центром – тут знаходяться найкращі у світі консерваторії, музичні школи та коледжі. Студенти-музиканти з усього світу прагнуть потрапити туди!

На вулицях міста дуже часто можна зустріти цих самих студентів, які грають на різних інструментах просто неба, щоб дарувати радість, бачити посмішки перехожих.

На станціях метро Чикаго навіть є спеціально обладнані місця з розетками (Performance Area) для вуличних музикантів! Чикаго це місто талантів, творчих людей та нескінченної наснаги!

Нижче наводимо назви місць, де можна насолодитися живою музикою і не тільки!

House of Blues http://www.houseofblues.com/chicago – кажуть, це справжній рай для любителів блюзу!

United Center http://www.unitedcenter.com/ – майданчик, на якому проходить безліч концертів – від Red Hot Chili Peppers до Andrea Bocelli! На сайті розміщено календар із розкладом.

Bandera Restaurant http://banderarestaurants.com/locations/chicago/ – щовечора у цьому ресторані живий джаз!

Old Town School of Folk Music – http://www.oldtownschool.org/ – школа фолкмузики (суміш традиційного музичного фольклору та сучасної музики). Цей жанр, до речі, виник саме у США наприкінці 50-х. У школі регулярно проходять концерти, а також є заняття для дітей та дорослих.

Symphony Center (Chicago Symphony Orchestra) — https://cso.org/ — не потребує представлення, адже це Чиказький симфонічний оркестр.

Kingston Mines – http://kingstonmines.com/ — кафе-бар із концертами живої музики.

Untitled Supper Club – http://untitledsupperclub.com/ — бар-ресторан з живою музикою та шикарною атмосферою.

Chicago Cultural Center – https://www.choosechicago.com/things-to-do/museums-and-arts/chicago-cultural-center/ — культурний центр, в якому більшість концертів, виставок та різноманітних шоу-програм – безкоштовні! Взагалі, це місце вважається архітектурною пам’яткою міста – сама будівля дійсно виділяється на тлі всіх інших.

Щорічно наприкінці липня-початку серпня в Чикаго проводиться один із найбільших музичних фестивалів у світі – Lollapalooza https://www.lollapalooza.com/. Це рідкісний формат, коли такий великий фестиваль проводиться прямо у центрі міста – у Міленіум Парку.

Їжа

Чикаго – рай для гастрономічної подорожі.

Національними стравами міста вважаються:

Chicago style Dip-Dish Pizza – це піца-пиріг з високими бортами та запаморочливою кількістю сиру та начинки всередині. Винахід страви належить піцерії Уно https://www.unos.com/ — саме тут, відстоявши чергу на вхід, можна скуштувати легендарну піцу.

Chicago style Hot Dog – це не просто сосиска в тісті, а ціле місто в долонях. Фірмові топінги для хотдога Чикаго: жовта гірчиця, цибуля, солодкий маринований редис, маринований огірок, шматочки помідора, консервовані мініперчики й щипочка солі з селери.

Garrett Popcorn – ще одна їстівна пам’ятка Чикаго. Особливо відомий карамельно-сирний мікс.

Nutella Café – місце паломництва ласунів та перше у світі кафе італійської компанії Ferrero. Млинці, мафіни, бейгли, каші, кава, морозиво – все щедро приправлено всесвітньо відомою шоколадною пастою.

Chicago donuts – пончики – головні герої на прилавках пекарень Чикаго. Можна знайти й екзотику – наприклад, сендвічі із солодкого пончика з майонезом та смаженою куркою всередині.

На другому тижні липня в Чикаго проводиться найбільший у світі фестиваль їжі — Taste of Chicago https://www.chicago.gov/city/en/depts/dca/supp_info/taste_of_chicago.html


Світлини: Shutterstock

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *