Місячна місія «Оріона» закінчена. В НАСА показали унікальні кадри приводнення космічного корабля

Місячний корабель «Оріон» здійснив посадку в Тихому океані біля берегів Каліфорнії 11 грудня. Місія «Артеміда-1», запущена 16 листопада, тривала 26 днів і подолала 2,3 мільйона кілометрів.

Під час польоту корабель «Оріон» облетів Місяць, наблизившись до його поверхні на мінімальну відстань 128 кілометрів, зробив докладні фото поверхні Місяця та протестував умови для майбутніх пілотованих місій «Артеміда».

«Оріон» також встановив новий рекорд польоту НАСА — він пролетів далі за будь-який космічний корабель, призначений для перевезення астронавтів, — це 401 798 кілометрів від Землі.

Рух «Оріона» відстежували з борту корабля-дока ВМС США USS Portland. Агентство НАСА опублікувало у «Твіттері» кадри прибуття космічного корабля на Землю.

«Подолавши 1,4 мільйона миль у космосі, облетівши Місяць і зібравши дані, які підготують нас до відправлення астронавтів у ході майбутніх місій НАСА «Артеміда», космічний корабель «Оріон» вдома», — йдеться у повідомленні космічного агентства.

Для НАСА це перший за останні 50 років запуск у глибокий космос космічного корабля, створеного для пілотованого польоту, і він є генеральною репетицією висадки людини на Місяць. Щоправда, зараз місця астронавтів займали три манекени та іграшковий собака Снупі.

Пілотований політ заплановано на 2024 рік, а з висадкою на природний супутник Землі – на 2025 рік.


Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *