Морський піхотинець із США навчає українців як надавати першу допомогу

Макс Мур в Україні вже 3 місяці. Американець приїхав, щоб ділитися досвідом надання першої допомоги з українськими військовими, поліцейськими та всіма, кому цікава парамедицина.

Макс Мур служив у морській піхоті США парамедиком, де розробив джгут-турнікет для зупинки кровотеч, який кожен може легко зібрати з підручних засобів.

Секретом виготовлення турнікета Макс Мур поділився на пресконференції, що пройшла в Одеському дворику на Успенській, 19. За словами волонтера, вартість турнікета не перевищує 3 доларів і зробити його під силу «будь-якій українській бабусі».

Під час своїх занять колишній морпіх зіткнувся з тим, що Україна відчуває дефіцит кровоспинних джгутів-турнікетів. Це і спонукало його представити аналог.

Все, з чого зроблено турнікет, куплено в Одесі. Це обрізаний штифт, нейлонова стрічка, чотири кільця та липучка. Собівартість такого турнікета три долари. Необхідно лише 15 хвилин, щоб його зробити”, — розповів одеситам під час пресконференції парамедик США.

Волонтер каже, що пишається українцями та робить усе, щоб їм допомогти. Але вже наголосив, що гуманітарна допомога не завжди доходить до місця призначення. Стосується це і джгутів-турнікетів.

Дякую всім українцям. Ваша мужність надихає мене бути з вами та допомагати. Тому я навчаю людей рятувати життя. Але за три місяці я зіткнувся з тим, що гуманітарна допомога затримується на складах або йде на обмін, а не потрапляє туди, де вона зараз найбільше потрібна. Тому мені довелося вигадати аналог, щоб кожна бабуся змогла врятувати своє життя. Чорний ринок сильний, але українська бабуся сильніша. Також виробництво турнікетів тут допоможе економіці України”, — підсумував Макс Мур.


Зараз у його планах організувати виробництво розробленого ним турнікету, щоб зменшити нестачу в Україні цих предметів, від яких часто залежить людське життя.


Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

1 thought на “Морський піхотинець із США навчає українців як надавати першу допомогу

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *