Последние новости
На шляху до цифровізації: ФРС запустила власну платіжну систему, готовий законопроєкт регулювання крипторинку

Республіканці Палати представників США опублікували законопроєкт про регулювання індустрії цифрових активів, який зобов’язує SEC та CFTC розробити відповідні правила.

200-сторінковий документ отримав назву «Закон про фінансові інновації та технології 21 століття». Він зобов’язує регуляторів визначити поняття «блокчейн» та «цифровий актив».

При цьому відомствам заборонено встановлювати правила про те, в якій формі громадяни можуть тримати криптовалюти. Згідно з пропозицією, блокчейн проєкти тимчасово звільнять від традиційної реєстрації для розповсюдження цінних паперів. Цифрові активи компанії, що випускають, зможуть пропонувати токени на суму до $75 млн протягом 12 місяців, але з обмеженнями на продаж неакредитованим інвесторам.

Емітенти, як і раніше, мають передавати інформацію до SEC, включаючи річні та піврічні звіти. Правило діятиме доти, доки регулятори не сертифікують проєкт як децентралізований і не переведуть його токен у розряд товару.

Компанії не зможуть продати більше ніж 10% від загальної пропозиції активу одному покупцю. Законопроєкт також містить формулювання, яке забороняє змішування клієнтських та корпоративних засобів.

«Це ключовий момент для США як світового лідера в галузі інновацій та впровадження технологій. Цифрові активи зможуть зробити революцію в нашій фінансовій системі, а технологія блокчейну, що лежить в їх основі, обіцяє стати основою для наступного покоління інтернету», — заявив голова Палати представників Патрік Мак Генрі.

Законодавці проголосують за документ уже наступного тижня.

Нагадаємо, у липні сенатори запропонували законопроєкт, який зобов’язує DeFi-протоколи дотримуватись AML-правил. У червні глава Міністерства фінансів США Джанет Єллен закликала Конгрес до якнайшвидшого ухвалення закону про криптовалюти.

Фахівці стверджують, що без двопартійного підходу до регулювання криптовалют Сполучені Штати стануть менш привабливими як для фірм, так і для інвесторів.


ФРС запустила власну платіжну систему


Федеральна резервна система США (ФРС) оголосила про запуск власної платіжної системи FedNow Service.

Згідно з повідомленням, банки та кредитні установи можуть зареєструватися та використовувати інструмент для миттєвого переказу грошей своїм клієнтам «у будь-який час дня та будь-якого дня року».

«ФРС створила FedNow, щоб у найближчі роки повсякденні платежі виконувались швидше та зручніше. З часом, коли все більше банків вирішать використовувати цей новий інструмент, переваги для приватних осіб і підприємств включатимуть можливість негайного отримання людиною зарплати або миттєвого доступу компанії до коштів після оплати рахунку», — заявив глава Федрезерву Джером Пауелл.

Раніше регулятор наголосив, що FedNow Service не пов’язана з цифровою валютою. ФРС ще не ухвалила остаточного рішення про запуск CBDC (Central Bank Digital Currency) – цифрової валюти центрального банку.

Вперше про розробку FedNow Service Федрезерв повідомив у серпні 2019 року.

Нагадаємо, учасник поточних передвиборчих перегонів США Роберт Френсіс Кеннеді — молодший розкритикував ідею запуску цифрового долара і пов’язав його з FedNow Service.

Цифрова валюта в Росії належить ФСБ

До слова, у Росії розробка цифрової валюти та цифрового рубля CBDC велася під постійним контролем ФСБ. Доступ до цифрового рубля можна буде отримати через програму будь-якого з російських банків. Голова комітету Держдуми з фінансового ринку Анатолій Аксаков додав, що російська CBDC – це «забарвлені гроші», які ЦБ зможе відстежити будь-якої миті. Також, Аксаков розповів про можливість програмування операцій із CBDC під конкретні цілі. Функцію можна використовувати у повсякденному житті громадян, а також під час планування держбюджету.

11 липня Держдума та Рада федерації затвердили закон про впровадження цифрового рубля. Документ одразу пройшов друге та третє читання. Основні положення набудуть чинності з 1 серпня 2023 року.

Цифрова валюта в Україні

Міністерство цифрової трансформації та Національний банк України готуються до впровадження в Україні електронної гривні до кінця цього року. У жовтні 2022 року Український інститут інтелектуальної власності зареєстрував «е-гривню» та «e-hryvnia». Цифрова валюта належить НБУ.

Читати також:

Світ готують до впровадження цифрового долара


США хочуть встановити тотальний контроль над криптовалютами

Breaking News: платформа для цифрових валют центробанків готова для транзакцій між країнами світуСвітлини з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *