Последние новости
«Надзвичайно погано»: український міністр розповів про військову ситуацію на Донбасі

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомив про «надзвичайно погане становище українських військ на Донбасі». За його словами, ситуація може стати ще гіршою, якщо США якнайшвидше не передадуть Україні ракетні самохідні пускові установки MLRS.

«У мене було тут майже десять двосторонніх зустрічей. Коли я говорю комусь — я знаю, що у вас є MLRS, нам вони вкрай необхідні, дайте нам їх, то перше питання, яке я отримую — хіба американці вам їх ще не дали ?»,сказав Кулеба, виступаючи на Міжнародному економічному форумі у Давосі.

Міністр наголосив, що Вашингтон має стримати обіцянку і якнайшвидше надати Україні реактивні системи залпового вогню.

Також у Давосі у публічному інтерв’ю ведучої телеканалу CNN Кулеба розповів, що російський наступ у Луганській та Донецькій областях продовжується широким фронтом, що свідчить про відмову Росії вести зараз дипломатичні переговори про припинення війни.

«Битва на Донбасі – танки, артилерія, бойові вертольоти, повітряні атаки, реактивні системи залпового вогню. Все залучено. Коли ви робите таку операцію, ви, по суті, кажете «ні» переговорам. Якби Росія віддала перевагу переговорам війні, вони б діяли по-іншому», – сказав міністр.

Глава українського МЗС зазначив, що Україні потрібно буквально все, щоб виграти цю війну.

«Ми стикаємося з великим питанням критичного браку реактивних систем залпового вогню. Росія має достатню кількість, і вони покривають вогнем квадратні кілометри нашої території, вбиваючи та руйнуючи все. Нам потрібне таке озброєння якнайшвидше. Ми відчайдушно чекаємо на прибуття такої зброї», — повторив своє прохання до США Кулеба.

Також він сказав, що на фінансовому фронті українська економіка також значно більше страждає від руйнувань, які завдає російська армія, ніж страждає російська економіка від санкцій Заходу, і закликав переглянути обмежувальні заходи щодо російських енергоносіїв. На зустрічі в Давосі Дмитро Кулеба закликав не піддаватися на шантаж Росії про «коридор» для українського врожаю через Чорне море в обмін на зняття санкцій. 

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *