Последние новости
Найбільший пенсійний фонд у США змінив політику

Найбільший державний пенсійний фонд у США за обсягом активів California Public Employees Retirement System (CalPERS) збільшив обсяг вкладень в акції Apple, Tesla і Walt Disney, але зменшив частку в Walmart.

Про це свідчать дані, оприлюднені Комісією з цінних паперів та бірж (SEC) США.

За підсумками четвертого кварталу 2022 року пенсійний фонд купив 8 млн цінних паперів Apple, в результаті чого заволодів 43 млн акціями. Також CalPERS збільшив частку у Disney на 1,4 млн, до 5,5 млн акцій, у Tesla – на 675,7 тис., до 6,4 млн паперів. Частку у ритейлері Walmart пенсійний фонд, навпаки, скоротив на 1,9 млн, до 7,2 млн акцій.

Вартість акцій Apple з початку року зросла на 16,2%, але за підсумками 2022 року, навпаки, впала на 27%. Для порівняння індекс S&P500 за минулий рік знизився лише на 19%.

Фінансові результати технологічного гіганта розчарували інвесторів: його чистий прибуток зменшився на 13,4% через скорочення продажів iPhone. З усім тим, деякі аналітики налаштовані позитивно з приводу компанії. Наприклад, аналітик UBS Девід Вогт радить таки купувати акції технологічного гіганта. Цільова ціна паперів, за оцінками Вогта, становила $180.

Ціна паперів виробника електромобілів з початку року зросла на 59,8%. Компанія зменшила ціни на електромобілі в усьому світі в середині січня, але в лютому підвищила їх на електрокар моделі Y.

Вартість акцій медіаконгломерату Walt Disney з початку року збільшилася на 24,4%, за 12 місяців минулого року, навпаки, знизилася на 44%. Фінансові результати Disney за перший квартал фіскального 2023 виявилися сильними. У спробах скоротити витрати та потенційно зберегти $5,5 млрд протягом кількох років компанія планує також зменшити кількість штату на 3%, або 7 000 осіб.

Ціна паперів роздрібного гіганта Walmart з початку року зросла на 1,4%. Компанія зіткнулася з дефіцитом погодинних співробітників, у зв’язку з чим збільшила зарплату із $12 до $14–19.

California Public Employees’ Retirement System (CalPERS) — державний пенсійний фонд, заснований у 1932 році. Його штаб-квартира знаходиться у штаті Каліфорнія. CalPERS управляє пенсійними та медичними полісами для більш ніж 1,5 мільйона державних службовців Каліфорнії, пенсіонерів та членів їхніх сімей.


Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *