Напередодні Різдва США загрожує дефіцит алкоголю через брак скляних пляшок

У США може виникнути дефіцит алкоголю через брак скляної тари, пов’язаний із розривом світових ланцюжків постачання через пандемію коронавірусу.

Про це повідомляє інфоресурс NBC News з посиланням на головного економіста Ради з дистильованих спиртів США Девіда Озго.

“Деякі великі виробники спиртних напоїв, що мають багаторічні контракти на постачу мільйонів пляшок, зараз вибирають який розмір пляшок вони отримають”, — говорить Девід Озго.

При цьому дефіцит стосується всіх видів пляшок – тих, які призначені для віскі, текіли та горілки.

Проблеми американських виробників алкоголю пов’язані з тим, що більшість скляних пляшок закуповуються в країнах Азії, де виробництво скла суттєво дешевше. Крім того, зростальний попит, брак робочої сили та затримки на виробництві іноземних компаній призвели до вищих транспортних витрат та зростання цін на продукцію.



У США дефіцит не лише на скло

Список звичайних, на перший погляд, товарів, які скоро стануть дефіцитом, демонструє крихкість ланцюга постачання у США.

Ресурс NBC News перераховує кілька позицій товарів, які через проблеми з постачання, стали дорожчими або їх важко знайти.


Пиво, вино та лікер

Вибір алкоголю на святкових вечірках цього року буде іншим ніж зазвичай, оскільки виробники пива, вина та лікерів попереджають, що їм бракує тари й не тільки її.

Виробники пива потребують багато вуглекислого газу, який зазвичай використовується для газування пива — дефіцит, який виник у Великобританії ще до пандемії. Металеві деталі для машин, алюміній для банок і навіть солод і хміль також важко зараз знайти.

Винороби на Західному узбережжі втратили виноградники через лісові пожежі та дим.

Однак, найбільшою перешкодою для багатьох виробників пива, вина та лікерів є отримання скляних пляшок — особливо, якщо пляшки мають особливу форму. Попри те, що вітчизняне виробництво скла йде повним ходом, сказав Скотт Дефайф, президент Інституту скляного упаковування, США імпортує від 20 до 30 відсотків скла з-за кордону.

Виробники скла в Італії та Франції зіткнулися з проблемами експорту, пов’язаними з Covid. Саме звідси походить багато спеціальних пляшок оригінальної форми.

Проблема американської індустрії випивки полягає в тому, що багато цінності вкладається саме в ідентичність бренду компанії, а не у смак випивки. Деякі винороби, наприклад, кажуть, що зараз довше зберігають вино в бочках, що може негативно вплинути на смак, в надії найближчим часом отримати пляшки.

Американці полюбляють ніжні страви з курятини — особливо коли вони смажені, — але цього року вони коштують трохи дорожче, ніж у минулі роки.


Курячі пальчики

За даними Департаменту сільського господарства, середня ціна у великих роздрібних супермаркетах на нагетси з курятини, зросла з 4,76 долара за фунт у листопаді 2020 року до 5,20 долара за фунт цього місяця. Вартість фунта органічної курятини зросла на 1,51 долара за той же період.

Крім домашніх кухонь, проблеми з ланцюгом постачання, пов’язані з тендерами на курку, також вразили ресторани. Мережа A&W цього року скасувала маркетингову угоду з продажу курятини, оскільки її постачальник не міг доставити додатковий запас птиці до ресторанів.

У KFC повідомляють, що цього року їм було важко отримати нормальні постачання курятини.
Hattie B’s Hot Chicken, популярна мережа курячих ресторанів у Нешвіллі, штат Теннессі, заявила, що ціна на всі частини курки різко зросла під час пандемії.

“Ми гостро відчуваємо дефіцит прямо зараз в курячому м’ясі”, — сказав Браян Морріс, віцепрезидент Hattie B. За словами Морріса, компанія зазначила, що тендери на курку, які вона отримує, невідповідні за розміром і ціною, що призвело до відмови від продукції, яку отримували до тих час.

Концерн Tyson, один з найбільших виробників курятини у світі, підвищив зарплату і запускає нові заклади для своїх працівників. В концерні також прагнуть автоматизувати менш привабливі та більш небезпечні робочі місця, для яких важко знайти працівників, а потім перенавчати деяких працівників, щоб вони контролювали процес.

Американці, також, мають проблеми з отриманням інвалідних візків через спалахи Covid у В’єтнамі, що затримало постачання гуми на шини коліс.



Медичне обладнання

Протягом кількох місяців Сесілія Блекмон намагалася придбати звичайне медичне обладнання, зокрема милиці, інвалідні візки та ходунки, для свого магазину Family Medical Supply Store у передмісті Бірмінгема, штат Алабама.

Раніше вона отримувала інвалідний візок всього за кілька днів, але тепер чекати треба близько восьми тижнів. Те ж саме і з милицями: нещодавно вона отримала замовлення, яке вона зробила більше ніж шість тижнів тому.

Кисневих балонів також не вистачає, оскільки вони все ще мають попит серед хворих на коронавірус. Тим часом лікарні в багатьох штатах просять людей пожертвувати свої використані інвалідні візки та милиці через нестачу медичного обладнання. Окремі компоненти надходять з Азії та застрягли в портах.

Асоціація дистриб’юторів індустрії охорони здоров’я, торгова група компаній з постачання медичних товарів, минулого місяця заявила в листі до Департаменту транспорту, що ситуація стала складною з дефіцитом медичного обладнання, і попросила адміністрацію Байдена втрутитися.

Ціна PlayStation, PS5 становить 400 доларів за бюджетний пристрій, але скальпери перепродають консолі геймерам за 800-1100 доларів на таких вебсайтах, як eBay.


Іграшки та відеоігрові консолі

Цього року компанії, які займаються виготовленням дитячих іграшок, стикаються з багатьма проблемами, починаючи з великої залежності від виробництва в Азії та імпорту товарів через Тихий океан. Прогнозується, що перед святами ціна на іграшки для дітей суттєво зросте.

Індустрія відеоігор величезна і розвивається. Глобальна консалтингова компанія Accenture оцінює свою пряму і непряму вартість у 300 мільярдів доларів — більше, ніж музична та кіноіндустрія разом узяті, завдяки сплеску мобільних ігор серед людей, які шукають способи віддаленого підключення та розваг під час пандемії. Однак це не врятувало концерн від проблем із ланцюгом постачання.

Найбільшою проблемою є дефіцит мікрочипів і напівпровідників та безпрецедентний попит на Xbox Series X|S. А причиною цього є спалахи Covid на виробничих підприємствах Південно-Східної Азії серед кваліфікованих працівників, які виготовляють консолі.

Valve, популярна компанія з виробництва відеоігор, яка випускала такі ігри, як Half-Life і Counter Strike, оголосила цього місяця, що відкладає випуск Steam Deck, свого довгоочікуваного портативного ігрового комп’ютера, до наступного року.

Джерело: NBC News

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *