НАСА та Держдеп США розширюють сервіс моніторингу якості повітря для дипломатичних місій

Національне управління з аеронавтики та дослідження космічного простору (НАСА) та Державний департамент США оновили функціонал сервісу ZephAir, призначеного для моніторингу якості повітря у місцях розташування американських дипломатичних представництв за кордоном.

Розширення можливостей ZephAir

ZephAir, перший мобільний додаток Держдепартаменту, було запущено у 2020 році для 60 посольств і консульств США. Тепер його дію розширено на всі дипломатичні місії США, охоплюючи близько 270 представництв по всьому світу.

Оновлена версія сервісу тепер включає:

  • Триденні прогнози якості повітря
  • Моніторинг концентрації PM2.5 (дрібнодисперсних частинок, здатних проникати в легені та кровообіг)

Переваги космічних технологій для земного життя

Стефані Кристель, керівниця програми з адаптації до зміни клімату та моніторингу якості повітря Держдепартаменту, підкреслила значущість співпраці з НАСА: «Це демонструє, як космічні технології можуть безпосередньо впливати на життя на Землі». Вона зазначила, що розміщення фізичних моніторів якості повітря у всіх дипломатичних представництвах було б надто дорогим.

Доступність для широкого загалу


З серпня 2024 року сервіс ZephAir став загальнодоступним через вебсайт проєкту та мобільні платформи. Це дозволяє будь-кому перевірити якість повітря в районі американських дипломатичних місій по всьому світу.

Глобальний вплив


У дипломатичних представництвах США працює близько 60 тисяч американських громадян та місцевих співробітників. Деякі з них розташовані в регіонах з недостатнім екологічним моніторингом. ZephAir допомагає:

  • Приймати рішення щодо вентиляції будівель
  • Планувати заходи на відкритому повітрі
  • Підвищувати обізнаність про проблеми якості повітря серед місцевого населення


Ця ініціатива не лише захищає американських дипломатів, але й робить внесок у глобальну екологічну повістку, сприяючи співпраці з місцевими органами влади та громадами для вирішення проблем забруднення повітря.

Джерело: VOA

Читати також:

Всесвітній день довкілля: боротьба із забрудненням пластиком

Небо над США знову затягнуло димом від лісових пожеж у Канаді

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *