NASA запустить у космос найдорожчий телескоп в історії людства 

Телескоп імені Джеймса Вебба стане найпотужнішою космічною обсерваторією, яка будь-коли була в розпорядженні людства. 

Якщо не відбудеться жодних форс-мажорів, і ця подія все-таки відбудеться, це буде один із найважливіших запусків десятиліття», — передає NASA. 

Вчені впевнені, що телескоп допоможе відповісти на кілька найважливіших питань, що стосуються нашого Всесвіту — від формування перших зірок і галактик до пошуку життя на екзопланетах і розгадок таємниць темної матерії.

Наразі, запуск запланований на п’ятницю, 24 грудня, о 14:20 за київським часом. 

Reflection in a Webb Telescope Mirror
  
Кожен елемент дзеркала виготовлений із шару позолоченого берилію, міцного, але легкого металу, здатного вловлювати слабке інфрачервоне світло. Всі елементи, з’єднані разом, утворюють велике дзеркало. 

Телескоп спочатку називався «Космічний телескоп нового покоління» (англ. Next-generation space telescope, NGST), але у 2002 був перейменований на честь другого керівника НАСА Джеймса Вебба (1906-1992), який очолював агентство в 1961-1968 роках, під час виконання програми «Аполлон».  

Місце запуску – космодром Куру у Французькій Гвіані. Телескоп відправиться в космос на борту ракети Ariane 5 і, врешті-решт, буде розміщений у другій точці Лагранжа (L2) —  це місце, де на нього впливатимуть гравітаційні сили Землі та Сонця, постійно утримуючи його на відстані 1,5 млн км від планети.

Запуск має бути старанно прорахований, щоб відправити телескоп туди, куди потрібно. Ракета повинна вирушити в космос у правильний час — у команди буде лише 30 хвилинне вікно, коли вісь нашої планети нахилена у правильний бік, а місце запуску буде спрямоване у необхідну область космосу. Якщо за цей час місія не стартує, її потрібно буде перенести щонайменше на день.

Обсерваторія розпочне роботу приблизно наприкінці червня 2022 року. Після запуску Телескоп імені Джеймса Вебба чекає важкий і ретельно прорахований шлях в точку L2 часовим проміжком у 29 днів. Під час подорожі він почне розгортати свої інструменти, а також теплозахисний екран, який допоможе обсерваторії не перегріватися.

У NASA називають цей період «29 днями на межі», оскільки всі системи повинні спрацювати з ідеальною точністю. Якщо щось піде не так — полагодити телескоп, надіславши до нього команду астронавтів, буде неможливо, оскільки точка L2 знаходиться надто далеко.

На розробку та створення обсерваторії у NASA, ESA та ASC пішло понад 20 років і $10 млрд.

Після запуску Телескоп імені Джеймса Вебба чекає важкий і ретельно прорахований шлях в точку L2 часовим проміжком у 29 днів.



Очікуваний час роботи телескопа — близько 5-10 років, залежно від кількості палива, яке потрібно техніці, щоб утримуватися в точці L2.

Світлини: NASA/Chris Gunn

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

1 thought на “NASA запустить у космос найдорожчий телескоп в історії людства 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *