Последние новости
National Interest: без військової допомоги США та НАТО Україна не протримається і місяця

Україна у кривавій війні розв’язаній Кремлем не змогла б протриматися й місяця без тієї безпрецедентної підтримки, яку надають українцям США та їхні союзники з блоку НАТО.

Таку думку у статті для американського журналу The National Interest висловив видавець і генеральний директор цього видання Дмитро Саймс.

Він констатував, що завдяки цій підтримці президент України Володимир Зеленський зумів піднятись до рівня світової постаті та отримати підтримку в американській політиці. За словами автора статті, адміністрація Байдена дотримується позиції, що Зеленський повинен мати право вето на будь-яку угоду з РФ щодо України.

«Все це сталося, попри залежність уряду Зеленського від безпрецедентної військової, фінансової та політичної допомоги Сполучених Штатів та НАТО, без якої Україна не змогла б протистояти Росії навіть місяць», — пише Саймс.

При цьому він висловив переконання, що сторонам так чи інакше доведеться шукати дипломатичний шлях вирішення війни. На думку експерта, військова сила без дипломатії не може забезпечити довготривалих результатів та може призвести до безпрецедентної світової катастрофи.

«Було б серйозною помилкою вважати, що НАТО має підтримувати Україну стільки, скільки потрібно, не намагаючись знайти дипломатичне вирішення війні, яка легко може вийти з-під контролю», — наголосив американський політолог.

Раніше офіцер військової розвідки США Джозеф Донато у статті для The National Interest заявив, що в оборонному секторі Сполучених Штатів складається складне становище, результатом якого стануть перебої з постачанням озброєнь в Україну вже цієї зими.

Пентагон відправить NASAMS Україні

Влада США розраховує протягом найближчих тижнів передати Україні зенітні ракетні комплекси NASAMS. Про це представник Пентагону повідомив журналістам у понеділок, 17 жовтня.

«Ми розраховуємо доставити перші NASAMS на Україну протягом наступних кількох тижнів», — сказав він.
При цьому урядовець наголосив, що Вашингтон уже передав Україні значну кількість різних засобів ППО, зокрема понад 1,4 тис. переносних зенітних ракетних комплексів Stinger.

Координатор зі стратегічних комунікацій у Раді національної безпеки Білого дому Джон Кірбі минулого тижня заявив, що влада США розраховує «в найближчому майбутньому» передати Києву перші 2 комплекси NASAMS. Загалом, за його словами, США мають намір поставити Україні 8 таких систем. Поставки планується здійснювати в рамках ініціативи щодо сприяння безпеці України, що передбачає укладання американським оборонним відомством контрактів з виробниками, а не надання техніки безпосередньо із запасів Пентагону.

Західні держави збільшили постачання зброї та військової техніки Україні на суми, які обчислюються мільярдами доларів.

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *