Последние новости
Небезпечні хімікати з Огайо продовжать утилізувати у Техасі

Токсичні речовини з міста Іст-Палестайн в американському штаті Огайо, де на початку лютого зійшов з рейок потяг із небезпечними хімікатами, продовжать привозити на полігон для захоронення відходів у штаті Техас на півдні США.

Про це заявили у вівторок в офісі судді округу Харріс Ліни Ідальго.

«АООС (Агентство з охорони навколишнього середовища США) щойно повідомило нам, що через сильний дощ на місці аварії та обмежень пропускної спроможності інших об’єктів транспортування води, що застосовувалася для пожежогасіння, з Іст-Палестайна до округу Харріс відновиться вже сьогодні», — йдеться в заяві Л. Ідальго.

«АООС пояснило мені, що жителям Іст-Палестайна потрібно, щоб ця вода для пожежогасіння належним чином зберігалася та утилізувалася, а не знаходилася без нагляду поза спеціалізованими майданчиками», — сказала суддя. За її словами, решту відходів та частину води для пожежогасіння доставлять на інші об’єкти в штатах Огайо та Індіана.

Раніше АООС ненадовго призупинило транспортування відпрацьованої води з Огайо до Техасу, оскільки місцеві жителі та чиновники висловили стурбованість. Протести штатів Мічиган і Техас, в які вивозився забруднений хімікатами ґрунт з місця аварії поїзда в штаті Огайо, призвело до припинення робіт з очищення місця катастрофи.

Як повідомив телеканал NBC News, у жителів району аварії поїзда в Огайо та місцевих робітників діагностували бронхіт та інші захворювання, які, як підозрюють медики, пов’язані з впливом хімікатів. Крім проблем із диханням, місцеві жителі скаржилися на головний біль, нудоту та висипи, — йдеться у репортажі. За даними Центрів з контролю та профілактики захворювань США, це можуть бути симптоми впливу хімікатів.

Відвантаження токсичних матеріалів з місця аварії, штат Огайо, було припинено 25 лютого. Norfolk Southern, компанія, якій належить поїзд, що зійшов з рейок, відповідала за переміщення цих матеріалів. Проте штати, в які небезпечний вантаж повинен був доставлятися, висловили стурбованість тим, що їх не попередили про постачання токсичних матеріалів, і в справу втрутилося Агентство з охорони навколишнього середовища.

Чиновники в Мічигані та Техасі минулого тижня виступили проти плану залізничної компанії щодо переміщення частини відходів до їхніх штатів, нехай навіть на спеціальні заводи з утилізації шкідливих речовин. Тепер будь-яке переміщення відходів має пройти схвалення Агентства з охорони навколишнього середовища (EPA).

«EPA забезпечить безпечну та законну утилізацію всіх відходів на об’єктах, сертифікованих EPA, щоб запобігти подальшому викиду небезпечних речовин та впливу на спільноти», — повідомила адміністратор EPA Дебра Шор.

Офіс губернатора Огайо Майка Девайна повідомив, що 15 вантажівок із забрудненим ґрунтом було утилізовано на об’єкті з перероблення небезпечних відходів у Мічигані. Інші відходи, які вже були вивезені з Іст-Палестайн, зберігатимуться на об’єкті в Техасі.

Член палати представників Деббі Дінгелл (штат Мічиган), що представляє район, куди планувалося відправити частину відходів, заявила, що про план не було попереднього повідомлення. «Нас не повідомили про цю оголошену дію. Наш пріоритет — завжди гарантувати безпеку людей, яких ми представляємо», — заявила вона.

Понад три десятки вантажних вагонів, у тому числі 11 з небезпечними матеріалами, зійшли з рейок недалеко від Іст-Палестайна 4 лютого. Пізніше рятувальники спалили понад 430 кубометрів вінілхлориду із п’яти вагонів, щоб уникнути неконтрольованого вибуху. Вплив вінілхлориду на організм може вести до підвищеного ризику раку печінки, головного мозку та легень, а також лімфоми та лейкемії.

Читати також

45 000 тварин загинуло внаслідок аварії поїзда з токсичними речовинами в ОгайоСвітлина: кадр з відео

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

1 thought на “Небезпечні хімікати з Огайо продовжать утилізувати у Техасі

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *