Нейротехнології Ілона Маска: другий доброволець отримає мозковий чіп

Компанія Neuralink отримала дозвіл від Управління із санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) на імплантацію другому добровольцю мозкового чіпа для прямого зв’язку з комп’ютером.

Засновник Neuralink Ілон Маск уже оголосив про початок прийому заявок від охочих стати другим реципієнтом революційного нейроінтерфейсу. За його словами, кібернетичний імплант під назвою «Телепатія» дозволить управляти телефоном чи комп’ютером лише за допомогою думок.

Технологія полягає у вживленні за вухо капсули-приймача, до якої підведені тонкі як волосина електроди, що імплантуються безпосередньо в мозок. Загалом туди вводиться до 1500 таких ниткоподібних датчиків, а мініатюрний 4х4 міліметровий процесор опрацьовує сигнали з 10 тисяч електродів.

Прогрес після першої невдачі


Дозвіл FDA на другого добровольця став можливим після того, як Neuralink запропонувала зміни до процедури імплантації для уникнення проблем, з якими зіткнулася під час першої спроби. Наприкінці січня цього року апарат вжили у паралізованого чоловіка, на ім’я Нолан Арбо. У березні Neuralink навіть оприлюднила відео, де Арбо грав у шахи, розставляючи фігури лише силою думки.

Однак вже за місяць розробники зафіксували збій у роботі нейроінтерфейсу. Більшість тонких ниткоподібних електродів десинхронізувалися та перестали зчитувати сигнали мозку. Ймовірно, причиною стало їх зміщення.

Тепер, як вказує The Wall Street Journal, Neuralink планує імплантувати чіп глибше в моторну ділянку кори головного мозку наступного добровольця. Це має допомогти уникнути проблеми з розсинхронізацією електродів.

Амбітні плани Маска

Згідно з інформацією WSJ, до кінця 2024 року Neuralink сподівається імплантувати свої нейроінтерфейси ще 10 добровольцям. Також компанія має намір подати заявки на проведення клінічних випробувань у Канаді та Великобританії.

Ілон Маск та його команда роблять ставку на те, що вдосконалені нейроінтерфейси допоможуть людям з паралічем, неврологічними розладами та вадами мовлення відновити втрачені функції. А в майбутньому можуть навіть розширити можливості здорових людей, забезпечивши прямий зв’язок між мозком та гаджетами чи комп’ютерами.

Водночас досягнення Neuralink викликають побоювання через ризики, пов’язані з хірургічним втручанням у мозок. Непередбачувані наслідки та етичні питання досі залишаються нерозв’язаними. Проте сам Ілон Маск переконаний, що мозковий інтерфейс — це «неминуче майбутнє», і Neuralink має намір просуватися цим нелегким шляхом.

За інформацією DW

Читати також:

Компанія Маска імплантувала чип у головний мозок людини

Компанія Ілона Маска вперше продемонструвала пацієнта з нейрочипом, що зіграв шахи силою думки

Світлина згенерована за допомогою ШІ

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *