Незабаром мешканці США зможуть спостерігати найдовше за століття місячне затемнення

Історичну астрономічну подію зможуть спостерігати на небі жителі Північної Америки в ніч з 18 на 19 листопада.

Повна фаза затемнення місяця припадає на 09:03 UTC. UTC — це Всесвітній координований час, стандарт, за яким людство регулює годинники й час, приблизно відповідає сонячному часу на Гринвіцькому меридіані.

Часткове місячне затемнення буде видно на всій території Сполучених Штатів Америки.


Затемнення місяця можна буде спостерігати в четвер, 18 листопада — і це буде «кривавий місяць», названий за його червонуватий відтінок — триватиме майже три з половиною години. Місяць буде знаходитися в сузір’ї Тельця, недалеко від Плеяд.

Вид Землі з Місяця під час затемнення

Згідно з прогнозами NASA, це буде найдовше часткове місячне затемнення століття.


Повне місячне затемнення — це коли Сонце, Земля і Місяць розташовані на одній лінії. Земля блокує проникнення сонячного світла, і відкидає свою тінь на місяць, створюючи червоний відтінок, який видно неозброєним оком. Щоб побачити затемнення, не потрібно жодних астрономічних інструментів.

Схема місячного затемнення

Головний чинник, який може завадити спостерігати за цим явищем — це погана погода.

Для тих, хто не може спостерігати за місячним затемненням на власні очі, буде доступною також трансляція астрономічної події в прямому ефірі на YouTube за цим посиланням.


https://www.youtube.com/watch?v=80uMSAWogjo

До слова, це останнє в цьому році місячне затемнення. Наступне відбудеться 15 травня 2022 року.

Джерело: Вікіпедія

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *