Нью-Йорк тоне під вагою своїх будівель, — попереджають геологи

Нове геологічне дослідження показало, що вага хмарочосів Нью-Йорка призводить до того, що «Велике яблуко» опускається все нижче в навколишні водойми.

Місто опускається ближче до води зі швидкістю 1-2 міліметри на рік, причому деякі райони опускаються набагато швидше, — повідомляє New York Post.

Хоча для непідготовленої людини це може здатися незначним, поступове опускання робить Нью-Йорк надзвичайно вразливим для стихійних лих, — вважає провідний дослідник та геолог Том Парсонс із Геологічної служби США.

Нижній Манхеттен особливо схильний до ризику, також є побоювання за райони Бруклін і Квінс, — йдеться в дослідженні.

«Нью-Йорк стикається зі значними проблемами, пов’язаними з небезпекою повеней; загроза підвищення рівня моря в 3-4 рази вища, ніж у середньому у світі вздовж атлантичного узбережжя Північної Америки. Населення Нью-Йорка, чисельність якого становить 8,4 мільйона людей, різною мірою наражається на небезпеку затоплення», — Том Парсонс

Місто вже бачило ці суворі наслідки, що почалися понад десять років тому. За словами геолога, два нещодавні урагани призвели до жертв і серйозних руйнувань у Нью-Йорку.

«У 2012 році ураган «Сенді» змусив морську воду проникнути в місто, тоді як сильні дощі від урагану «Іда» у 2021 році перевантажили дренажні системи через рясні стоки в межах міста, в основному покритого асфальтом», — згадує геолог.

Том Парсонс побоюється, що структурна цілісність багатьох будівель міста можуть бути під загрозою в майбутньому.

«Поєднання тектонічного та антропогенного осідання, підвищення рівня моря та збільшення інтенсивності ураганів означає прискорення проблеми у прибережних та річкових районах. Багаторазова дія солоної води на фундаменти будівель може викликати корозію арматурної сталі та хімічне ослаблення бетону, що призведе до послаблення конструкції», — побоюється Том Парсонс.

Геолог зазначив, що у Нью-Йорку будівлі в зонах ризику повені не були збудовані відповідно до таких норм.

Читати також:

У Нью-Джерсі з’явилася вулиця, названа на честь Тараса Шевченка

У Рочестері відкриють почесне українське консульство

Де живуть найбагатші люди планети?

У найближчі роки людство чекає глобальна міграція

Нью-Йорк почав готуватися до затоплення через зміни кліматуСвітлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *