Новий підваріант «Омікрону» швидко поширюється в США

У США швидко поширюється новий підваріант «Омікрону» – ВА2.. Значний відсоток населення має імунітет проти BA.2. Ось чому деякі вчені прогнозують, що BA.2 з меншою ймовірністю спричинить ще одну велику хвилю.

Про це повідомляє видання The Conversation.

На сьогодні зареєстровано понад 80 мільйонів випадків. З початку пандемії від коронавірусної інфекції в країні вже загинули майже мільйон осіб.


До слова, в Америці знижуються темпи вакцинації. Якщо у січні там щодня робили мільйон щеплень, то зараз за добу укол отримують приблизно 127 тисяч людей. Нещодавно в США схвалили запровадження 4-ї дози вакцини для осіб віком від 50 років.

Зараз експерти уважно стежать за Omicron BA.2, підваріантом Omicron (або BA.1), який вже становить понад 50% всіх випадків. Хороша новина полягає в тому, що BA.2, схоже, не викликає важких захворювань, ніж оригінальний варіант, і він не спричинив широкого зростання кількості госпіталізацій.

Omicron вперше було виявлено в Ботсвані та Південній Африці в листопаді минулого року, хоча пізніші звіти показали більш ранні випадки в Нідерландах. Перший випадок у США був зафіксований 1 грудня минулого року в Каліфорнії. Наприкінці грудня він став найпоширенішим штамом у США. І ВООЗ, і Центри контролю та профілактики захворювань (CDC) класифікували Omicron як «варіант, що викликає занепокоєння». BA.2 був виявлений вченими в листопаді 2021 року, а перший випадок був зареєстрований у США в січні.

CDC каже, що на серйозність симптомів можуть вплинути вакцинація, історія попередньої інфекції, вік та інші стани здоров’я. Дослідження показали, що люди, які повністю вакциновані та отримали ревакцинацію, мають сильний захист від госпіталізації як від BA.1, так і від BA.2.

Що стосується лікування, то противірусні препарати Паксловід, Молнупіравір та Ремдесивір були ефективними проти важких захворювань як BA.1, так і BA.2, якщо їх приймати невдовзі після встановлення діагнозу, а також Evusheld, який розроблений для захисту (профілактики) в осіб, які не були інфіковані.



Світлина: ілюстративне фото

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *