Обмеження права на притулок: новий крок Байдена в імміграційній політиці

Президент США Джо Байден готується підписати новий указ, який обмежить право на отримання притулку біженцями на американо-мексиканському кордоні. Цей крок стане черговою спробою глави Білого дому знайти рішення в багаторічній імміграційній кризі, яка не вщухає попри численні ініціативи різних адміністрацій.

Ключові положення указу

Згідно з майбутнім указом, процес розгляду клопотань про надання притулку на південному кордоні США буде припинений, як тільки середня кількість осіб, що прибувають щодня, перевищить 2500. Відновлення процедури стане можливим лише за умови, що це число знизиться до 1500 осіб на добу.

Наразі середньодобове число прибулих на кордон уже перевищує критичну позначку 2500, тож указ може вступити в дію відразу після підписання. Таким чином, Байден вдається до односторонніх жорстких заходів після провалу спроб досягти двопартійного компромісу в Конгресі.

Історія питання

Питання імміграційної реформи залишається відкритим у США вже багато років. Численні законодавчі ініціативи різних адміністрацій не привели до значного прогресу. Під час президентства Дональда Трампа були запроваджені такі суперечливі заходи, як заборона в’їзду для громадян низки переважно мусульманських країн, політика «нульової терпимості» до нелегалів з розлученням сімей та спроба скасувати програму захисту дітей-іммігрантів DACA.

Після інавгурації Джо Байден скасував низку імміграційних обмежень свого попередника. Зокрема, були відновлена програма DACA та в’їзд для громадян раніше заблокованих країн, припинено будівництво стіни на кордоні. Проте системного рішення для імміграційної кризи адміністрація поки що не знайшла.

Реакція політикуму

Республіканці традиційно наполягають на жорсткому контролі над незаконною імміграцією. Демократи ж розділилися у своєму ставленні до рішучих кроків Байдена. Частина однопартійців критикує його за надмірну жорсткість, інші вітають спробу навести лад на кордоні.

Серед прихильників Республіканської партії імміграція залишається одним з найбільш гострих питань. За даними опитування Gallup, 48% респондентів-республіканців назвали її найважливішою проблемою США.

Перспективи

Залишається незрозумілим, чи вдасться новому указу Байдена вирішити імміграційну кризу. Обмеження права на притулок може викликати критику правозахисників. Водночас недостатня рішучість у цьому питанні традиційно зустрічає опір з боку прихильників жорсткої імміграційної політики.

Досягнення системного підходу в імміграційному питанні видається складним завданням для Байдена з огляду на розбіжності в таборі демократів та принципову позицію республіканської опозиції. Проте президент, вочевидь, готовий йти на непопулярні кроки задля спроби розв’язати цю багаторічну проблему.

Джерело: VOA

Читати також:

Байден піде на компроміс з республіканцями щодо іміграційної політики

Караван з мігрантів чисельністю понад 5000 рухається у бік США

Світлини з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *