Обмін в’язнями між США та Венесуелою: звільнення союзника Мадуро в обмін на американських громадян

США та Венесуела обмінялися в’язнями, що свідчить про зменшення напруги в їхніх відносинах. Венесуела звільнила приблизно 30 ув’язнених в обмін на союзника президента Мадуро, який був заарештований у США.

Про це інформує Voice of America, посилаючись на видання Agence France-Presse. Президент Джо Байден прийняв складне рішення щодо звільнення Алекса Сааба, якого раніше вважали близьким союзником Мадуро. У США йому пред’являли звинувачення у відмиванні коштів для Каракаса.

Влада острівної африканської держави Кабо-Верде екстрадувала до США громадянина Венесуели, бізнесмена Алекса Сааба в жовтні 2021 року. На момент екстрадиції Саабу було 49 років, він був заарештований в аеропорту на острові Сал, що в Кабо-Верде, за міжнародним ордером США у червні 2020 року. Сааба затримали, коли його літак здійснив посадку для дозаправки під час перельоту з Венесуели до Ірану. Навіть при наявності дипломатичного статусу, на який вказувала влада Венесуели, судові органи в Кабо-Верде не врахували ці аргументи.

У відповідь на це Венесуела видала Леонарда Френсіса, відомого як «Товстий Леонард», і десять громадян США. Також були звільнені двадцять венесуельських політв’язнів. Цей обмін є частиною великої угоди між двома країнами.

США поступово полегшують тиск на Венесуелу у світлі просування країни в бік демократії. У жовтні було вирішено полегшити нафтові та газові санкції проти Венесуели.

Президент Байден, який раніше критикувався за подібні обміни з Іраном, захищає дане рішення, вказуючи, що воно спрямоване на звільнення ув’язнених та сприяння проведенню вільних виборів у Венесуелі.

Угода була укладена за посередництвом Катару, за даними офіційних джерел. Президент Венесуели, Мадуро, привітав звільнення Сааба як «тріумф правди», а сам Сааб висловив подяку лідеру країни, називаючи сьогоднішній день «чудом свободи та справедливості». Білий дім розкрив імена звільнених американців. Серед них: Джозеф Крістелла, Ейвін Ернандес, Джеррел Кенемор і Савой Райт. Серед звільнених : Люк Александер Денман і Айран Беррі- військовослужбовці, яких було засуджено за невдале збройне вторгнення в Венесуелу у 2020 році. Їм загрожував 20-річний тюремний термін.

Читати також:

США пом’якшили санкції щодо нафтогазового сектору Венесуели

США вперше з 2020 року дозволили постачати венесуельську нафту до Європи

Світлина: скриншот з відео

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *