Обвал у Вайомінгу загрожує туристичній перлині США

У мальовничому куточку Вайомінгу, де природа зустрічається з туристичною індустрією, сталася подія, яка може суттєво вплинути на життя регіону. Цієї суботи частина шосе Тетон-Пасс, що з’єднує два міста крізь гірський масив, зазнала катастрофічного обвалу. Ця дорога — не просто транспортна артерія, а справжня «дорога життя» для тисяч людей.

Гори дали тріщину

Драма розгорнулася на 12-й милі траси, коли стався зсув ґрунту. Спроби побудувати об’їзд лише погіршили ситуацію: наступний зсув знищив цілу ділянку шосе. На щастя, жертв вдалося уникнути.

Дорожня служба Вайомінгу (WYDOT) розпочала пошук довгострокового рішення. «Ми розуміємо, що це шосе — життєво важливе для працівників, доставок, доступу до медицини та туризму, особливо з огляду на обмежені альтернативи та початок літнього сезону,» — заявив директор WYDOT Дарін Вестбі.

Три штати, одна проблема

Тетон-Пасс — єдиний прямий шлях між Віктором (штат Айдахо) та Джексоном (Вайомінг). Попри сумнозвісну небезпечність у певні пори року, 27-кілометрове шосе — найкоротший маршрут до туристичних перлин: Єллоустоуну та Національного парку Гранд-Тетон.

Альтернативний маршрут збільшує відстань утричі, до 136 кілометрів, і час у дорозі — з півгодини до півтори. Це критично для 40% працівників округу Тетон, які щодня приїжджають на роботу з Айдахо.

Туризм під загрозою

Туристична рада Джексон-Гоул запевняє, що національні парки та місцевий бізнес працюватимуть у звичному режимі. Але визнає: без «дороги життя» сфера обслуговування може похитнутися. Відвідувачів просять бути терплячими, якщо доведеться довше чекати на послуги.

Ця історія — не лише про зсув ґрунту. Вона про крихкість інфраструктури та економіки навіть у таких розвинених країнах, як США. Про те, як одна дорога може бути ключем до процвітання цілого регіону. І про виклики, з якими стикається туристична індустрія у час природних катаклізмів.

Джерело: CBS News

Читати також:

У Юті кілька будинків зсунулись зі скелі в каньйон (+Відео)

Світлини з мережі

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *