ООН: Понад 23% населення України тепер біженці, а 90% опиняться за межею бідності

Українці масово залишають будинки через війну, в ООН назвали кількість біженців: «понад 23% населення».

Протягом четвертого тижня війни зафіксовано 2149 жертв серед цивільного населення, реальні цифри можуть бути набагато вищими.

З початку масштабного вторгнення Росії в Україну близько 6,5 мільйона людей були змушені покинути свої будинки, при цьому майже 3,3 мільйона людей виїхали з території країни”, — про це йдеться у звіті ООН.

У сукупності кількість внутрішньо переміщених осіб та тих, хто виїхав до інших країн, становить близько 9,8 мільйона осіб – це понад 23% населення країни. Близько 90% тих, хто покинув Україну, — жінки та діти. Нагадаємо, чоловікам віком від 18 до 60 років заборонено виїжджати з країни через воєнний стан.

За даними Управління Верховного комісара з прав людини (УВКПЛ), протягом четвертого тижня військовий наступ росіян уже спричинив 2149 жертв серед цивільного населення, у тому числі 816 убитих. Фактичні цифри, ймовірно, набагато вищі, оскільки по всій країні продовжуються запеклі зіткнення.

ООН спочатку оцінювало, що 4 мільйони людей можуть залишити Україну, але минулого тижня заявило, що їхня кількість буде вищою. До війни Україна мала близько 37 мільйонів населення в регіонах, які контролюються урядом, за винятком анексованого Росією Криму та ОРДЛО.

90% українців опиняться за межею бідності, якщо війна затягнеться”, — ООН

До 18 років досягнень у розвитку України може бути просто знищено протягом 12-18 місяців.

Дев’ять із 10 українців можуть зіткнутися з бідністю та крайньою економічною вразливістю, якщо війна затягнеться протягом наступного року, звівши нанівець економічні досягнення двох десятиліть”, — заявили в середу в ООН.

Про це пише Reuters.

Глава ПРООН Ахім Штайнер сказав, що його агентство працює з урядом України, щоб уникнути найгіршого сценарію, за якого економіка впаде. Його мета – забезпечити грошові перекази сім’ям для придбання харчових продуктів, щоб вони могли вижити та не втекти з країни, а також підтримати базові послуги.

«Якщо конфлікт буде затяжним, то ми побачимо як рівень бідності стрімко зросте», — сказав Штайнер.

«Очевидно, що крайнім варіантом сценарію є цілковите падіння економіки. І це зрештою може призвести до того, що до 90% людей або опиняться за межею бідності», — сказав він.

Характеристика бідності зазвичай визначається як купівельна спроможність від $5,50 до $13 на людину щодня. До початку вторгнення Росії приблизно 2% українців жили нижче за межі $5,50.

«Деякі з недавніх заяв Світового банку та Міжнародного валютного фонду щодо кредитних ліній та фінансування, що надаються, допоможуть українській владі розгорнути таку програму», — зазначив Штайнер.

Ще Ахім Штайнер наголосив на важливості України для економіки інших країн, особливо групи африканських держав, які, за його словами, отримують третину своїх поставок пшениці з України та Росії.

«Ми також намагаємося стабілізувати економіку України, яка є для 45 африканських країн, найменш розвинених країн, житницею», — підсумував чиновник.

Нагадаємо, через повномасштабне вторгнення РФ в Україну останній завдано збитків у розмірі понад 500 млрд доларів. Допомога партнерів та репатріації Росії це те джерело, коштом якого уряд зібрався відновлювати розруху.


Світлина: відкриті соціальні мережі

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *