
Українці масово залишають будинки через війну, в ООН назвали кількість біженців: «понад 23% населення».
Протягом четвертого тижня війни зафіксовано 2149 жертв серед цивільного населення, реальні цифри можуть бути набагато вищими.
З початку масштабного вторгнення Росії в Україну близько 6,5 мільйона людей були змушені покинути свої будинки, при цьому майже 3,3 мільйона людей виїхали з території країни”, — про це йдеться у звіті ООН.
У сукупності кількість внутрішньо переміщених осіб та тих, хто виїхав до інших країн, становить близько 9,8 мільйона осіб – це понад 23% населення країни. Близько 90% тих, хто покинув Україну, — жінки та діти. Нагадаємо, чоловікам віком від 18 до 60 років заборонено виїжджати з країни через воєнний стан.
За даними Управління Верховного комісара з прав людини (УВКПЛ), протягом четвертого тижня військовий наступ росіян уже спричинив 2149 жертв серед цивільного населення, у тому числі 816 убитих. Фактичні цифри, ймовірно, набагато вищі, оскільки по всій країні продовжуються запеклі зіткнення.
ООН спочатку оцінювало, що 4 мільйони людей можуть залишити Україну, але минулого тижня заявило, що їхня кількість буде вищою. До війни Україна мала близько 37 мільйонів населення в регіонах, які контролюються урядом, за винятком анексованого Росією Криму та ОРДЛО.
90% українців опиняться за межею бідності, якщо війна затягнеться”, — ООН
До 18 років досягнень у розвитку України може бути просто знищено протягом 12-18 місяців.
Дев’ять із 10 українців можуть зіткнутися з бідністю та крайньою економічною вразливістю, якщо війна затягнеться протягом наступного року, звівши нанівець економічні досягнення двох десятиліть”, — заявили в середу в ООН.
Про це пише Reuters.
Глава ПРООН Ахім Штайнер сказав, що його агентство працює з урядом України, щоб уникнути найгіршого сценарію, за якого економіка впаде. Його мета – забезпечити грошові перекази сім’ям для придбання харчових продуктів, щоб вони могли вижити та не втекти з країни, а також підтримати базові послуги.
«Якщо конфлікт буде затяжним, то ми побачимо як рівень бідності стрімко зросте», — сказав Штайнер.
«Очевидно, що крайнім варіантом сценарію є цілковите падіння економіки. І це зрештою може призвести до того, що до 90% людей або опиняться за межею бідності», — сказав він.
Характеристика бідності зазвичай визначається як купівельна спроможність від $5,50 до $13 на людину щодня. До початку вторгнення Росії приблизно 2% українців жили нижче за межі $5,50.
«Деякі з недавніх заяв Світового банку та Міжнародного валютного фонду щодо кредитних ліній та фінансування, що надаються, допоможуть українській владі розгорнути таку програму», — зазначив Штайнер.
Ще Ахім Штайнер наголосив на важливості України для економіки інших країн, особливо групи африканських держав, які, за його словами, отримують третину своїх поставок пшениці з України та Росії.
«Ми також намагаємося стабілізувати економіку України, яка є для 45 африканських країн, найменш розвинених країн, житницею», — підсумував чиновник.
Нагадаємо, через повномасштабне вторгнення РФ в Україну останній завдано збитків у розмірі понад 500 млрд доларів. Допомога партнерів та репатріації Росії це те джерело, коштом якого уряд зібрався відновлювати розруху.
Світлина: відкриті соціальні мережі