ООН: Щоб розмінувати Україну потрібно 5 років

Необхідно терміново провести розмінування в Україні, щоб повернути економіку країни у нормальне русло та дати можливість вирощувати сільгосппродукцію для всього світу.

Про це заявив представник Програми розвитку ООН (ПРООН) Пол Хеслоп у своєму виступі, присвяченому Тижню протимінної діяльності, — передає Центр новин ООН.

На брифінгу для журналістів у Женеві Хеслоп, який очолює протимінну діяльність ООН в Україні, повідомив, що уряд України просить ООН розв’язати проблему економічного впливу мінного забруднення за роки, а не за десятиліття.

Процес очищення території від мін і залишків розірваних снарядів часто займає десятиліття і вимагає значних інвестицій. «За наявності необхідних ресурсів та відповідних зобов’язань з боку міжнародної спільноти та, можливо, в рамках реалізації чогось схожого на план Маршалла, ми вважаємо, що до 2028 року ми зможемо допомогти Україні усунути 75 відсотків економічних наслідків від війни», – додав Хеслоп.

Україна стала найзамінованішою територією у світі. За оцінками Національного управління протимінної діяльності, понад 180 000 квадратних кілометрів, що становить четверту частину території країни, можуть бути заміновані. Таким чином, небезпека загрожує понад 14 мільйонам людей.

Враховуючи інтенсивність бойових дій та типи використовуваної зброї, ООН попереджає, що Україна стикається з проблемами, які Європа переживала наприкінці Другої світової війни.

Щоб прискорити процес розмінування, підкреслив Хеслоп, поряд із традиційними методами буде потрібно застосування інновацій, таких як супутникові знімки та дрони. За його словами, необхідно також забезпечити інвестиції в навчання саперів та їх екіпірування, а також залучити до проєктів міжнародні фінансові інститути, щоб українські фермерські господарства та енергетичні компанії могли позичати гроші для розчищення територій.

Хеслоп закликав міжнародну спільноту вже інвестувати у розмінування, відзначивши, що у цьому випадку «вже за п’ять років Україна зможе знову стати сільською державою». Він додав, що це призведе до зниження глобальних цін на продовольство, чим зацікавлені всі країни світу.

Можливе замінування на Запорізькій АЕС

Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Маріано Гроссі повідомив сьогодні, що йому відомо про повідомлення про міни, які нібито встановлені поблизу ставка-охолоджувача на Запорізькій АЕС (ЗАЕС).

За його словами, під час недавнього візиту на ЗАЕС, на об’єкті, включаючи ставок-охолоджувач, не було виявлено мін. Водночас Гроссі зазначив, що МАГАТЕ відомо про попередні випадки встановлення мін за периметром заводу, а також у певних місцях на території заводу. За поясненням співробітників служби безпеки ЗАЕС, це було зроблено з оборонною метою.

«Хоча присутність будь-якого вибухового пристрою не відповідає стандартам безпеки, основні функції безпеки об’єкта не порушені суттєвим чином. Ми відстежуємо це питання з великою увагою», – наголосив Гроссі.

Про російські міни на території України

Попри підтримку Заходу, російські мінні поля є складною перешкодою для ЗСУ, — пише WSJ. Російські війська заклали мільйони наземних мін, частину яких було встановлено за допомогою снарядів, що випускаються з мобільних реактивних систем.

Російські протипіхотні міні смертоносні саме тому, що вони не вимагають участі людини й залишаються на своїх місцях незалежно від ситуації на полі бою та рівня бойового духу солдатів. Їх важко виявити, крім того, вони змушують наступаючі війська сповільнюватися, роблячи солдатів та техніку уразливими для атаки. Багато російських мін мають сильну вибухову силу.

«Потрібні докладні розвіддані, щоб дізнатися, де є всі мінні поля, та усувати їх вже негайно — підсумовує видання.

Читати також:

89 млн доларів виділить США на розмінування в Україні

В ООН заявили про подорожчання продуктів у світі на 28% за рік

Amazon, Hilton та Starbucks працевлаштують і допоможуть отримати громадянство тисячам українців у ЄС та США

США: «Є підтвердження вибуху росіянами на Каховській ГЕС»

Розвідка США підтверджує, що Росія є відповідальною за підрив Каховської ГЕС

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *