«Оскар — 2024»: останні приготування до церемонії

На Голлівудському бульварі на повну готуються до головного свята року — вручення «Оскарів». Рулони червоної килимової доріжки вже доставлені на Голлівудський бульвар. Щороку Вів’єн Робертсон особисто стежить за її укладанням, вона колекціонує клапті, нашиваючи їх на свою куртку.

«Цього року нам повернули червону килимову доріжку! І я цьому абсолютно рада!», — каже Вів’єн. Для журналістів вона — знахідка, яскрава і закохана в кіно, як і сам бульвар у ці дні. Кілометри доріжки обійшлися Кіноакадемії у 25 тисяч доларів, організація всієї церемонії — майже 60 мільйонів. Тисячі туристів щодня приходять на бульвар, щоб зазирнути за лаштунки «Оскара».

На просування фільмів-номінантів кіностудії, за підрахунками експертів, витратили 100 мільйонів доларів. Найбільше номінацій у «Оппенгеймера» — 13. На 11 статуеток претендують «Бідні-нещасні». У найкасовішого фільму 2023 року «Барбі», який зібрав майже півтора мільярда доларів, номінацій всього 8. У категорії «Кращий міжнародний фільм» представлені картини з Японії, Німеччини, Італії, Іспанії та Британії; англійська «Зона інтересів» номінована відразу у двох категоріях — «Кращий фільм» і «Кращий міжнародний фільм».

«Нагороди в категорії «Кращий міжнародний фільм» традиційно отримують фільми відомих митців, ця категорія була створена у 1950-х роках, щоб віддати шану діяльності та творчості видатних європейських кінематографістів», — розповідає кінопродюсер Олександр Роднянський, спільні з Андрієм Звягінцевим роботи якого потрапляли до цієї номінації. Він не раз чув критику на адресу своїх фільмів: мовляв, Росія в них була занадто проблемною, і такою вона подобалася Голлівуду.

«Якщо ви подивитесь не лише на російські фільми, але й на всі без винятку картини, які виставляють на «Оскар» країни, вони, як правило, дуже критично ставляться до власних держав і суспільств, висміюють або критикують величезну кількість недоліків, людських і соціальних, далеко не завжди це фільми, що дарують світлі та радісні емоції, зазвичай це драми», — каже продюсер. Зараз він працює над виробництвом кількох фільмів по всьому світу.

У номінації «Кращий документальний фільм», в якій торік переміг фільм «Навальний», представлені гострі теми, серед номінантів — стрічка українських документалістів «20 днів у Маріуполі».

«Документальне кіно ґрунтується на реальності та правді, і це не тому, що Росію хочуть показати поганою. Наприклад, у випадку з фільмом «Навальний» — він хотів балотуватися в президенти, але влада зробила все, щоб це було неможливо. У випадку з фільмом «Маріуполь» — не українці ж напали на Росію, режисери просто показують дійсність, і дуже несправедливо казати «режисери просто хочуть очорнити Росію»», — говорить кіноакадемік-документаліст Мітчелл Блок, який високо оцінив шанси на перемогу в цій номінації у фільму з України. Також він вказав на великі шанси для стрічки «Боббі Вайн: Народний президент».

Переможців 96-ї церемонії вручення премії «Оскар» буде оголошено цього вікенду.

За інформацією Voice of America

Читати також:

«Барбі» та «Оппенгеймер» лідирують по кількості номінацій «Золотого Глобуса»

У США пройшла 94-а церемонія нагородження «Оскар» (+Відео)

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *