Последние новости
Останні автомобільні новини США

До уваги останні автомобільні новини в США в одному зручному місці та форматі. Пориньмо у важливі події дня.

1-а передача: GM та Google тестують нові функції ШІ для автомобілів

Це допоможе водіям мільйонів машин у різний спосіб, — зазначають в компанії. Автоконцерн General Motors і платформа Google Cloud американського інтернет-гіганта Google, що входить в Alphabet Inc., реалізують пілотні проєкти з розширення використання технологій генеративного штучного інтелекту, що створює штучний інтелект (ШІ) в автомобілях GM, йдеться в спільному пресрелізі партнерів.

Зокрема, йдеться про діалогове ШІ Dialogflow, яке застосовується в інтерактивній системі OnStar Interactive Virtual Assistant з моменту її запуску у 2022 році. Система зараз відповідає на типові питання та допомагає водіям будувати маршрут.

GM та Google Cloud не повідомляють, які саме нововведення планується впроваджувати, зазначаючи лише, що діалоговий ШІ допомагатиме водіям мільйонів машин «різними способами».

«Генеративний ШІ має потенціал для здійснення революції у сферах купівлі та володіння автомобілем, взаємодії як усередині, так і поза ним, що відкриває додаткові можливості з точки зору впровадження нових функцій та сервісів», — наводяться в пресрелізі слова віцепрезидента GM з програмного забезпечення та сервісів Майка Ебботта.

OnStar Interactive Virtual Assistant щомісяця обробляє понад 1 млн запитів у США та Канаді, йдеться у пресрелізі.

Перші автомобілі GM із вбудованими сервісами Google були представлені у 2019 році.

2-а передача: Дефіцит на світовому ринку літію може розпочатися вже у 2025 році — експерти

За оцінками Світового економічного форуму, глобальний попит на метал перевищить 3 млн тонн.

Світ може зіткнутися з дефіцитом літію вже у 2025 році на тлі активного збільшення попиту в Китаї, — вважають аналітики дослідницької компанії BMI, що належить Fitch Solutions.

«Ми очікуємо середньорічного зростання попиту на літій для акумуляторів в електромобілях тільки в Китаї на 20,4% у 2023-32 роках», — цитує звіт компанії CNBC. При цьому постачання в цей період зростатимуть середньорічними темпами 6%, зазначили експерти.

2021 року у світі було вироблено 540 тис. тонн літію. За оцінками Світового економічного форуму, до 2030 року глобальний попит на цей метал перевищить 3 млн тонн.

Продажі електромобілів у світі досягнуть 13,8 млн у 2023 році, згідно з прогнозом S&P Global Commodity Insights. До 2030 року продажі підскочать до 30 млн, очікують аналітики. «Ми очікуємо на дефіцит літію. Звичайно, ми чекаємо зростання пропозиції, проте попит зростатиме набагато швидше», — зазначила Корін Бланшар з Deutsche Bank. На її думку, до 2025 року дефіцит становитиме помірні 40-60 тис. тонн, проте до 2030 року брак може досягти 768 тис. тонн.

Інші аналітики, включаючи експертів Rystad Energy, вважають, що суттєве зростання кількості проєктів з видобутку літію може відстрочити настання дефіциту на ринку на кілька років. Такі проєкти активно розробляються по всьому світу, проте це нешвидкий процес, а зараз у світі існує всього 101 літієвий рудник, за даними Refinitiv.

На думку віцепрезидента Rystad Energy Сьюзен Цзоу, у 2023 та 2024 роках пропозиція літію активно зростатиме, а дефіцит на світовому ринку виявиться лише у 2028 році. Експерти Wood Mackenzie також прогнозують профіцит літію найближчими роками, але потім очікують на дефіцит, як і їхні колеги.

«Основні ризики пов’язані із затримками із введенням в експлуатацію нових проєктів та проблем з отриманням дозволів на розробку нових активів», — сказав віцепрезидент Wood Mackenzie Робін Гріффіт.

3-я передача: Колорадо може запропонувати жителям стимул у розмірі 6000 доларів США для обміну автомобілів з ДВС на електромобілі

На сьогодні більшість нових автомобілів недоступні для американців, які не заробляють шестизначні суми, включаючи переважну більшість електромобілів. Тому, щоб залучити більше водіїв за кермо чогось екологічно чистішого, Колорадо оголосив про програму обміну, яка дає власникам старих бензинових і дизельних автомобілів трохи додаткових грошей, якщо вони замінюють їх новими електромобілями або гібридами, що підключаються.

CPR News повідомляє, що нова програма під назвою Vehicle Exchange Colorado надасть покупцям знижки, які вони зможуть використовувати при купівлі або оренді електромобіля або PHEV. Учасники, які придбали новий автомобіль, отримають 6000 доларів, а ті, хто поїде на уживаному автомобілі, — 4000 доларів. Але якщо ви плануєте використати знижку, щоб поставити новий Porsche Taycan Cross Turismo в гараж вашого заміського будинку в Вейлі, у нас є погані новини. Програма призначена для допомоги людям, які не надто забезпечені.

Щоб мати право на участь, учасники повинні вже брати участь в інших програмах, що відповідають критеріям доходу, або заробляти не більше 80 відсотків середнього доходу свого округу. Таким чином, людина, яка проживає в окрузі Денвер, матиме право на участь, якщо вона заробить 69520 доларів або менше, тоді як в окрузі Меса межа становитиме 48720 доларів. Транспортні засоби, які мають право на обмін за програмою, також повинні бути не молодшими за 12 років або не пройти тест на викиди.

«Ця програма багато в чому призначена для того, щоб допомогти переробити та замінити старі автомобілі з високим рівнем викидів електромобілями», — сказав CBR News Едвард Пірса, менеджер програми в Управлінні енергетики Колорадо. «Почасти через вартість багато людей з низьким та середнім доходом у Колорадо не мали доступу до електромобілів. Ця програма допоможе подолати цей розрив».

Однак, якщо ваш дохід перевищує граничний рівень, не хвилюйтеся. Ви, як і раніше, маєте право на податкову пільгу штату у розмірі 5000 доларів США, якщо все ще вважаєте, що у вашому будинку в Вейлі можна використовувати Taycan Cross Turismo.

4-а передача: Cruise розширює послуги роботаксі до Сіетлу та Вашингтона, округ Колумбія.

Cruise, дочірня компанія General Motors, що займається безпілотними автомобілями, оголосила про початок ручного збору даних у Сіетлі та Вашингтоні, округ Колумбія. Це перший крок у плані компанії із запуску комерційних послуг у цих містах. Збір даних включає водіння роботаксі вручну для збору інформації про місцеві умови водіння та клімат. Наступним кроком буде складання карти цих нових міст.

Це розширення відбувається у той час, коли Круз стикається з тиском у своєму рідному місті Сан-Франциско. Компанія разом зі своїм конкурентом Waymo нещодавно отримала дозвіл на розширення своїх повністю безпілотних послуг роботаксі у Сан-Франциско. Однак невдовзі після видачі дозволів автомобілі Cruise потрапили до кількох інцидентів, включаючи зупинку та виникнення затору, в’їзд у мокрий цемент та зіткнення з пожежною машиною. В результаті Каліфорнійський департамент транспортних засобів вимагає, щоб компанія Cruise скоротила свій парк роботаксі на 50%, поки проводиться розслідування.

Попри ці проблеми, Cruise, як і раніше, сповнений рішучості просуватися вперед у реалізації своїх планів розширення. Компанія планує найближчими роками розмістити «десятки тисяч» своїх спеціально створених AV-автомобілів Cruise Origins на дорогах великих міст США. Проте схвалення Міністерства транспорту США все ще вагається.

Сіетл є унікальним випробуванням для Круза через дощову погоду і горбисту місцевість. Перш ніж тестування може розпочатися у цьому місті, Крузу необхідно буде отримати дозвіл від Міністерства транспорту Сіетлу. Інші компанії, такі як Amazon Zoox та Nvidia, вже мають дозволи на випробування автономних транспортних засобів у Сіетлі.

В цей час компанія Cruise складає карту, тестує або розгортає свої безпілотні автомобілі в 15 містах, включаючи Атланту, Сан-Франциско, Лос-Анджелес, Сан-Дієго, Дубай, Маямі, Нешвілл, Шарлотту, Ролі, Фенікс, Остін, Х’юстон та Даллас. Компанія слідує певній формулі для кожного міста, починаючи з тестування транспортних засобів для збору даних та складання карти місцевості, потім переходячи до тестування AV за участю водія-людини та, зрештою, до проведення автономного тестування. Нарешті, для співробітників і клієнтів, що зареєструвалися, запускається послуга замовлення таксі. Зона обслуговування та години роботи з часом поступово розширюються.

5-а передача: уряд США інвестує 12 мільярдів доларів у виробництво електромобілів

Перехід від виробництва автомобілів із двигунами внутрішнього згоряння до електромобілів обходиться автовиробникам дорого. Модернізація існуючих виробничих потужностей та будівництво нових для виробництва електромобілів потребують значних інвестицій. Щоб полегшити частину фінансового тягаря автовиробників, уряд США планує надати фінансування до 12 мільярдів доларів.

Більшість коштів, близько 10 мільярдів доларів, буде отримано від програми виробництва сучасних автомобілів, що курується Управлінням кредитних програм Міністерства енергетики. Ще 2 мільярди доларів буде виділено із коштів, передбачених Законом про зниження інфляції, ухваленим минулого року. Уряд прагне підтримати створення робочих місць в автомобільній промисловості, оскільки вона переходить до виробництва електромобілів.

Міністерство енергетики надаватиме пріоритет проектам, які зберігають колективні договори та пропонують високу заробітну плату. Крім того, 3,5 мільярда доларів буде виділено на вітчизняне виробництво акумуляторів для створення північноамериканського ланцюжка постачання матеріалів для акумуляторних батарей.

6-а передача: Hyundai та LG збільшують інвестиції в акумуляторний завод у Джорджії

Hyundai та LG поєднують зусилля для збільшення виробництва акумуляторів у США. Обидві компанії оголосили про додаткові інвестиції в розмірі 2 мільярди доларів і про найм ще 400 робітників для майбутнього заводу з виробництва електромобілів Hyundai в Джорджії. Це партнерство розширює їхню попередню співпрацю з виробництва акумуляторів на тому ж підприємстві. Завдяки цим інвестиціям загальний обсяг інвестицій у завод у Джорджії перевищив 7,5 мільярда доларів, при цьому планується працевлаштувати 8500 осіб. Точна мета додаткових інвестицій не розголошується, але швидше за все вони сприятимуть збільшенню виробництва або прискоренню масштабування підприємства.

7-а передача: Hyundai, Kia и Genesis, входящие в состав Hyundai Motor Group, продемонстрировали рост продаж на рынке США.

Продажи корейских автопроизводителей продолжают расти.

В августе продажи Hyundai выросли на 1,1% до 65 046 автомобилей, тогда как Kia сообщила о росте на 9,2% до 72 147 автомобилей. Продажи Genesis выросли на 27%, достигнув 6453 автомобилей. Субкомпактный кроссовер Hyundai Kona показал исключительно хорошие результаты, увеличив поставки на 71%. Успех Kia был обусловлен высокими продажами компактного кроссовера Niro и минивэна Carnival, тогда как продажи Kia Soul снизились.


Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *