Остін та Блінкен у Києві: Україна отримала зброю, за допомогою якої може завдати поразки Росії?

Міністр оборони США Ллойд Остін та держсекретар Ентоні Блінкен відвідали Україну: візит відбувся вчора, 24 квітня, і мав секретний характер.

Остін і Блінкен зустрілися з президентом України, міністром закордонних справ Дмитром Кулебою, низкою інших політиків та чиновників. Зустріч тривала 3 години. За даними агентств, Остін і Блінкен інформували співрозмовників про те, що Вашингтон виділяє Києву 322 мільйони доларів на озброєння. Глави відомств також повідомили співрозмовників про повернення американських дипломатів до Києва.

Серед тих, хто прибуде до Києва, буде новий посол США в цій країні Бріджит Брінк.

«Росія поставила собі за мету позбавити Україну суверенітету, позбавити її незалежності. Це не вдалося», — заявив Блінкен під час пресконференції.

Глава зовнішньополітичного відомства США зробив ще один помітний вислів: «Ми знаємо, що суверенна незалежна Україна буде існувати набагато довше, ніж Володимир Путін». Очільник США також не залишився осторонь і прокоментував силу духу українського народу в непростій боротьбі з ворогом.

За словами аналітиків, постачання в Україну озброєння з країн Заходу призведе до провалу другої фази військових дій Москви проти Києва та відступу російських військ. Західні країни, а саме 19 західних партнерів надають Україні високотехнологічну зброю. Експерти вважають, що нова фінансова допомога Вашингтону допоможе Києву отримати більш досконале озброєння, у тому числі й ППО, які переважно використовуються в системі НАТО.

Американське видання Politico, посилаючись на дані Пентагону, наводить можливий список такого озброєння: 72 гаубиці калібру 155 мм та 144 тисячі снарядів до них, 72 тягачі для гаубиць, понад 120 безпілотників Phoenix Ghost, польове обладнання та необхідні запчастини.

Особливо слід відзначити британські гаубиці калібру 155 міліметрів: зброя може вести вогонь керованими снарядами «Екскалібур» (Excalibur), дальність ефективної стрільби якими сягає 40 кілометрів, а ймовірне відхилення від цілі становить 5 метрів.

Постачання ж тягачів для гаубиць можуть відіграти значну роль у підвищенні мобільності української артилерії.

Раніше ми повідомляли, що Білий дім ухвалив рішення про передачу Україні не менш як сто тактичних ударних безпілотних авіаційних комплексів Switchblade, їх ще називають дронами-камікадзе. Україна стане третьою – після США та Великобританії – країною, чия армія буде озброєна цими комплексами. Американська армія активно використовувала безпілотники Switchblade в Афганістані, не афішуючи це.


Росія обурена постачанням зброї в Україну

Сьогодні, 25 квітня, у понеділок Росія направила Сполученим Штатам Америки ноту, вимагаючи припинити постачання озброєння Україні.

«800 мільйонів доларів — на таку цифру буде поставлено озброєння з Вашингтона Києву. Це величезна цифра, вона не сприяє пошуку дипломатичного рішення врегулювання ситуації. Направили ми ноту чи ні? Так, ми цю ноту передавали. Так, ми наголосили на неприйнятності ситуації, коли Сполучені Штати Америки напихають Україну зброєю, і ми вимагаємо припинення такої практики», — заявив посол Росії в США Анатолій Антонов.


Як ми повідомляли раніше, Сенат США схвалив законопроєкт, що дозволяє президенту Джо Байдену використати програму ленд-лізу для прискорення постачання озброєння та іншої допомоги Україні. Рішення ухвалено одноголосно.

Документ значно розширює повноваження президента США щодо угод щодо постачання Києву озброєння та іншого критично важливого постачання, оминаючи стандартні бюрократичні процедури. За фактом законопроєкт дає можливість передавати озброєння за умови, що країна-одержувач заплатить за нього пізніше.

Ленд-ліз (від англ. lend — давати в борг і lease — здавати в оренду, найми) — державна програма, за якою Сполучені Штати Америки постачали своїм союзникам у Другій світовій війні різне озброєння, військове спорядження, бойові припаси, техніку, продовольство, медичне обладнання та ліки, стратегічна сировина, включаючи нафтопродукти. Основними клієнтами США стали країни Британської співдружності націй та СРСР.

Ця програма давала президенту Сполучених Штатів повноваження допомагати будь-якій країні, чия оборона визнавалася життєво важливою для США. Закон про ленд-ліз офіційно звучав так: «Закон із забезпечення захисту Сполучених Штатів». Він був прийнятий Конгресом США 11 березня 1941 року і передбачав такі умови:

— передане в рамках ленд-лізу майно, що залишилося після закінчення війни й придатне для цивільних цілей, буде сплачено повністю або частково на основі наданих Сполученими Штатами довгострокових кредитів (переважно безвідсоткових позик);

— у разі зацікавленості американської сторони непошкоджена, ціла техніка та обладнання мають бути повернені після війни у США.

Згідно з інформацією у «Вікіпедії», обсяг американських поставок СРСР за ленд-лізом склав близько $10,8 млрд.

Світлина: Ukrainian Presidential Press Service

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

2 thoughts on “Остін та Блінкен у Києві: Україна отримала зброю, за допомогою якої може завдати поразки Росії?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *