Палата представників Конгресу США переважною більшістю голосів ухвалила законопроєкт про виділення близько 61 мільярда доларів для підтримки України, яка вже понад два роки протистоїть повномасштабному російському військовому вторгненню. За цей пакет проголосували 311 конгресменів, проти — 112.
Окрім безпосередньої допомоги Україні, пакет із чотирьох законопроєктів також передбачає виділення коштів для Ізраїлю, заходи безпеки для Тайваню, а також можливість передачі конфіскованих російських активів до України.
США також заявили, що розглядають відрядження додаткових військових радників до посольства в Києві, повідомляє Politico. За словами представника Пентагону генерал-майора Патріка Райдера, ці радники не братимуть участі в бойових діях, а лише консультуватимуть українських військових та уряд. Райдер відмовився назвати точну кількість персоналу з міркувань безпеки, але, за даними Politico, до Києва можуть бути направлені до 60 осіб.
Додатковий персонал допомагатиме з логістикою та наглядом за військовою допомогою від США, а також сприятиме обслуговуванню наданої зброї, повідомили джерела виданню.
Раніше, 20 квітня, Палата представників після тривалих затримок ухвалила законопроєкт про виділення близько 61 мільярда доларів на підтримку України. Після завершення законодавчого процесу Вашингтон зможе відновити військові поставки Києву, які кілька місяців були припинені.
За даними Washington Post, після голосування у Палаті представників Сенат, імовірно, розгляне цей законопроєкт на початку наступного тижня, після чого президент Байден має його підписати.
«Під крики «Україна!» та маючи синьо-жовті прапори в залі, присутні демократи та меншість республіканців подолали багатомісячну законодавчу кризу», — пише видання.
Як тільки затягуваний фінансовий законопроєкт буде остаточно ухвалений, Пентагон готовий терміново відправити Україні масштабну військову допомогу. Міноборони США вже давно формує пакет допомоги, намагаючись прискорити процес.
За словами одного з чиновників, після ухвалення законопроєкту на поставку певних видів озброєнь на поле бою знадобиться менш як тиждень. Імовірно, Україна отримає нову партію протиповітряної оборони — критично необхідної для боротьби з постійними ракетними ударами Росії по цивільній інфраструктурі.
Водночас як зазначає Washington Post, частина республіканців у Палаті представників дедалі критичніше ставиться до фінансування України, вважаючи за доцільніше витрачати кошти на вирішення внутрішніх проблем США, як-от контроль на південному кордоні.
Серед ключових особливостей ухваленого Палатою представників законопроєкту — посилення підзвітності у використанні допомоги для України, наголосив спікер Майк Джонсон.
За новим законопроєктом, Конгрес також дозволяє використовувати заморожені російські активи для надання допомоги Києву та фінансування відбудови України. Така перспектива вже викликала гнівну реакцію з боку МЗС Росії.
Попри запеклий опір деяких республіканців, законопроєкт було прийнято. Президент Зеленський привітав рішення Палати представників і особисто подякував спікеру Джонсону. На його думку, цей життєво необхідний законопроєкт не дасть війні поширитися, врятує тисячі життів і зміцнить обидві країни. «Справедливий мир і безпека можуть бути досягнуті лише завдяки силі», — наголосив український лідер.
Джерело: BBC
Читати також:
Палата представників США готується схвалити масштабний пакет військової допомоги Україні
Світлина з відкритих джерел