Панда-дипломатія: Китай відновлює присутність гігантських бамбукових ведмедів у США

У розпалі торговельної напруги між США та Китаєм сталася несподівана подія, що може стати кроком на шляху до потепління відносин між двома наддержавами. Пекін оголосив про повернення гігантських панд до Національного зоопарку у Вашингтоні.

Минулого року Китай відкликав останніх бамбукових ведмедів із зоопарків США, позбавивши американців можливості спостерігати за цими рідкісними тваринами, на яких Піднебесна має монополію. Однак тепер ситуація змінюється.

У середу за участі першої леді США Джилл Байден у Білому домі урочисто оголосили про прибуття двох гігантських панд – Бао Лі та Цин Бао. «Ми з нетерпінням чекаємо на цю історичну подію і відсвяткуємо її у столиці нашої країни», – зазначила дружина президента Байдена, обіймаючи плюшеву панду.

Гігантські панди традиційно були «послами доброї волі» від Китаю до дружніх держав у знак поваги чи подяки. Зокрема, СРСР отримав самця Пінь-Пінь у 1957 році після того, як першим визнав комуністичний Китай.

У США бамбукові ведмеді гостювали з часів нормалізації відносин після історичного візиту президента Ричарда Ніксона до Піднебесної в 1972 році. Однак торік, на тлі погіршення двосторонніх зв’язків, Китай забрав останніх панд з американських зоопарків, що розцінили як чергове застосування тактики «панда-дипломатії».

Нині Вашингтон і Пекін намагаються налагодити діалог після періоду гострих суперечок. Відправною точкою стала зустріч Джо Байдена та Сі Цзіньпіна минулої осені. Повідомляється, що американська сторона тоді порушила питання повернення панд. І ось тепер Білий дім оголосив – до кінця 2024 року панди прибудуть до столичного зоопарку.

Експерти вбачають у цьому символічний жест задля зміцнення взаєморозуміння між Вашингтоном і Пекіном. Адже гігантські панди здавна були особливими «дипломатами» Піднебесної у стосунках з іншими країнами світу.

Джерело: BBC

Читати також:

США посилюють торговельну конфронтацію з Китаєм через електромобілі

Світлина з мережі X

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *