Перша група українських льотчиків завершила курс навчання на F-16 у США — Politico

Перша партія українських пілотів успішно завершила курс підготовки на винищувачах F-16 на авіабазі Національної гвардії США у Тусоні, штат Аризона. Про це повідомило видання Politico з посиланням на пресслужбу ВПС Нацгвардії.

Відомо, що льотчики розпочали інтенсивне навчання у жовтні минулого року. Втім, точна кількість українців, які пройшли підготовку, не розголошується. За інформацією джерел, наразі підготовлена група направляється до Європи для продовження тренувань.

Варто нагадати, що навчання українських пілотів на американських винищувачах четвертого покоління є частиною ширшої програми підтримки Україні у протистоянні російській агресії. Нещодавно керівництво США та низки європейських країн оголосило про плани передачі модернізованих F-16 українським Повітряним Силам після завершення відповідного циклу підготовки.

Фахівці зазначають, що сучасні багатоцільові винищувачі F-16 стануть потужним посиленням боєздатності української авіації. Завдяки високим льотним характеристикам та бойовому навантаженню ці літаки змогли б суттєво підвищити ефективність протиповітряної оборони та ударних операцій проти російських окупантів.

Водночас повномасштабне оперативне розгортання F-16 в українських ВПС залежатиме від кількох ключових факторів. Насамперед — відповідної підготовки не лише льотного складу, але й інженерно-технічних фахівців, а також налагодження безперервного постачання авіаційного озброєння, запчастин та комплектуючих для стрімких темпів.

Підготовка пілотів в США вважається початковим етапом опанування нової техніки. Наступні тренування в Європі мають наблизити українських льотчиків до повноцінного освоєння винищувачів F-16 на практиці.

Джерело: Voice of America

Читати також:

Стало відомо, де, окрім США, знаходиться найбільше F-16, які так потрібні Україні

Світлина з мережі X

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *