Перша масштабна лісова пожежа року в Каліфорнії локалізована на 75%

Після спалаху пожежі в суботу неподалік національної лабораторії ім. Лоуренса Лівермора в горах Діабло на півночі штату, вогонь поширився на площу понад 14 тисяч акрів. Гасінню масштабної пожежі завадили сильні вітри та суха висока трава, яка в деяких місцях сягала чотирьох футів заввишки. Ситуацію ускладнювало розташування осередку пожежі у важкодоступній сільській місцевості.

У боротьбі зі стихією взяли участь понад 475 пожежників та літаки для гасіння з повітря. Поступова локалізація пожежі стала можливою лише після того, як вітер вщух. Станом на понеділок вогонь вдалося локалізувати на 75%. Повністю загасити полум’я наразі не вдається через складний рельєф місцевості та пересічну місцевість.

Під час пожежі постраждали двоє пожежників — один із незначними травмами, другий — із серйознішими ушкодженнями. Одна будівля згоріла, а понад сотню житлових будинків довелося евакуювати. Наказ про евакуацію місцевих мешканців був скасований ще в неділю ввечері.

Інцидент нагадав про постійну загрозу пожеж у Каліфорнії через специфічний клімат штату. Незважаючи на вологу зиму, рослинність встигла повністю висохнути до літа, створивши сприятливі умови для поширення вогню. За словами очільника пожежного підрозділу, ситуація засвідчує, що пожежонебезпечний сезон у Каліфорнії триває цілий рік.

Джерело: ABC News

Читати також:

Техас продовжує боротися з найбільшими лісовими пожежами у своїй історії

Світлина з мережі X

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *