Перше вантажне судно пройшло через тимчасовий канал у Балтиморі після обвалу мосту

У Балтиморі, що знаходиться у штаті Мериленд, перше вантажне судно пройшло через нещодавно відкритий тимчасовий глибоководний канал після руйнівного обвалу мосту Френсіса Скотта Кі, який паралізував водне сполучення в місцевому порту. Ця подія стала важливим кроком у тривалих зусиллях щодо розчищення території та відновлення повноцінної роботи морської гавані.

Деталі інциденту та наслідки


26 березня цього року через зіткнення з опорою мосту втратило керування і зіткнулося із ним зареєстроване в Сингапурі судно Dali, що прямувало до Шрі-Ланки. Внаслідок потужного удару частина мосту Френсіса Скотта Кі обвалилася у річку Патапско. Трагічна пригода забрала життя шістьох робітників — іммігрантів з Латинської Америки, які в той час працювали на мосту. Тіла чотирьох з них були знайдені під уламками конструкції на дні річки, ще двоє вважаються зниклими безвісти.

Обвал моста заблокував значну частину судноплавства через порт Балтимора. Кілька великогабаритних суден опинилися в пастці у гавані, не маючи змоги вийти в море. Тисячі вантажників, далекобійників та власників малого бізнесу відчули на собі негативний вплив цієї кризи. Саме тому місцева й федеральна влада надала пріоритетне значення відновленню нормальної пропускної спроможності порту з метою пом’якшення економічних наслідків інциденту. Окрім того, були започатковані різноманітні програми допомоги для тих, хто залишився без роботи чи постраждав від зупинки портових операцій.

Відновлення діяльності порту

Минулого тижня, 26 квітня, зареєстрований під прапором Панами сухогруз Balsa 94 став першим комерційним судном, яке пройшло через новий 12-метровий канал. Корабель взяв курс на канадський Сент-Джон і, за розрахунками, має досягнути пункту призначення в понеділок. Пізніше того ж дня Балтимор покинули ще два торгові судна, зокрема автомобілевоз, що прямував до Панами.

Ці довгоочікувані рейси ознаменували важливий етап у безперервних роботах з розчищення та відбудови портових споруд. Цілодобово команди працівників прибирали тисячі тонн сталі й бетону, які перекрили вхід у балтиморську гавань.

Загалом п’ять суден, які кілька тижнів були заблоковані в порту, нарешті зможуть вийти в море через новий тимчасовий канал. Очікується, що інші кораблі ввійдуть до Балтимора — порту, який традиційно обробляє більше автомобілів та сільськогосподарської техніки, ніж будь-який інший у країні.

Подальші кроки


Новий канал пропрацює до понеділка або вівторка наступного тижня, після чого його знову зачинять орієнтовно до 10 травня. Головний канал порту має відкритися в наступному місяці після вивільнення застряглого судна Dali з місця обвалу мосту. Це дозволить повністю відновити нормальний судноплавний рух у Балтиморі.

Тимчасовий канал з обмеженим доступом через Форт-Мак-Генрі, відкритий уздовж північно-східного боку федерального каналу з глибиною не менше 10,6 метра, шириною 91,4 метра і вертикальним габаритом 65,2 метра, забезпечив можливість транзиту кільком суднам, зокрема Balsa 94. Проте він, найімовірніше, буде закритий на початку наступного тижня для подальшого прибирання сміття та уламків, аби відновити повноцінну роботу головного каналу Форт-Мак-Генрі.

Капітан берегової охорони США Девід О’Коннелл, координатор операції з реагування на обвал мосту Кі, зазначив: «Ми намагаємося знайти баланс між забезпеченням тимчасового доступу для підтримки комерційної діяльності та вживанням необхідних заходів для повного відкриття каналу Форт-Мак-Генрі».

Трагічна пригода й подальша криза в Балтиморі стали серйозним випробуванням для місцевої спільноти та портової інфраструктури. Однак рішучі дії влади щодо відновлення функціонування гавані дозволяють поступово повертатися до нормального ритму роботи.

Джерело: maritimeprofessional.com

Читати також:

У Балтіморі знайдено тіло четвертої жертви на місці падіння моста

Трагедія в Балтіморі: Байден пообіцяв підтримку та розслідування обвалу мосту

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *