На станції Vogtle у Джорджії було введено в експлуатацію новий ядерний реактор, який почали будувати ще 2009 року. Енергоблок постачатиме електроенергією 500 тисяч будинків і підприємств у Джорджії, Флориді та Алабамі.
Про це йдеться у повідомленні одного із власників станції Georgia Power.
Незабаром планується відкриття ще одного енергоблоку. Вартість обох реакторів становить майже $35 млрд. Таким чином, кількість енергоблоків на станції Vogtle сягне 4, що зробить її другою за потужністю електростанцією в країні після ГЕС Гранд-Кулі у Вашингтоні.
Будівництвом реактора займалася компанія Westinghouse Electric (дочірнє підприємство транснаціональної корпорації Toshiba), проте після її банкрутства у 2017 році будівництво продовжили власники АЕС – компанії Southern та Scana.
Як пише газета Financial Times, будівництво реактора затяглося на сім років довше, ніж планувалося, і зазначає, що це вдарило значним чином по бюджету країни. За даними Financial Times, ядерний реактор у Джорджії обійшовся державі в нечувану суму майже $35 мільярдів доларів, хоча спочатку заплановано було витратити на його будівництво 14 мільярдів.
Реактор, що готується до запуску, має потужність 1100 мегаватів. Його мали ввести в дію ще 2016 року. На цій АЕС будується четвертий реактор, запуск якого запланований на початок 2024 року.
«Протягом усього шляху компанія постійно збільшувала кошторис витрат, потроху відсуваючи терміни. Щоразу вони підвищувалися настільки, що залишалися в межах обґрунтованості, і тоді мало сенс розпочинати реалізацію проєкту. Але щоразу вони дико помилялися у своїх оцінках», — розповів штатний юрист Південного центру екологічного права Боб Шер’є.
Вказано, що блоки AP1000 на атомній станції Vogtle – водо-водяні реактори III+ покоління з повністю пасивними системами безпеки та модульною конструкцією. Вони займають найменшу відносну площу за кожен МВт енергії над ринком.
На цей час два енергоблоки атомної станції в Джорджії мають потужність 2430 мегаватів. Після введення в експлуатацію всіх енергоблоків АЕС Vogtle займе друге місце в США за обсягом електроенергії, що виробляється після ГЕС «Гранд-Кулі» у штаті Вашингтон. При цьому, попри розвиток технологій малих модульних реакторів та мікрореакторів, будівництвом АЕС займається лише держава.
За даними Інституту ядерної енергії, після введення нових блоків в експлуатацію більш ніж половина всієї електроенергії у штаті Джорджія вироблятиметься без побічних викидів вуглецю.
Читати також:
На АЕС у Міннесоті стався витік 1,5 млн літрів радіоактивної води
Масштабна пожежа на трубопроводі в окрузі Бразорія, штат Техас (+Відео)
Прогримів потужний вибух газопроводу біля автомагістралі у Вірджинії (+Відео)
Світлина з відкритих джерел