Пішов з життя Джон Ландау, продюсер «Титаніка» та «Аватара»

На 64-му році життя помер Джон Ландау, оскароносний продюсер, відомий своєю плідною співпрацею з режисером Джеймсом Кемероном. Про це повідомив Алан Бергман, співголова Disney Entertainment. Причина смерті не розголошується.

Джон Ландау залишив неповторний слід у кіноіндустрії, створивши разом з Кемероном такі культові стрічки, як «Титанік» та франшизу «Аватар». Їхня творча співпраця принесла три номінації на «Оскар» та перемогу в категорії «Найкращий фільм» за «Титанік» у 1998 році.

Народжений у Нью-Йорку 23 липня 1960 року в родині кінопродюсерів, Ландау з дитинства був занурений у світ кіно. Закінчивши Школу кінематографічних мистецтв Університету Південної Каліфорнії, він розпочав свій шлях у кіноіндустрії з посади менеджера виробництва у 1980-х роках.

Переломним моментом у кар’єрі Ландау стала робота над «Титаніком» — епічною драмою про легендарну морську катастрофу. Попри величезний бюджет та ризики, фільм став першою в історії кінострічкою, що подолала позначку в 1 мільярд доларів світових касових зборів та здобула 11 «Оскарів».

«Я не вмію грати, писати музику чи створювати візуальні ефекти. Мабуть, саме тому я став продюсером», — жартома зауважив Ландау, приймаючи нагороду разом з Кемероном.

Внесок Джона Ландау у розвиток світового кінематографа важко переоцінити. Його талант, візіонерство та відданість мистецтву допомогли втілити в життя одні з найбільш незабутніх історій на великому екрані. Кінематографічна спільнота втратила не лише видатного професіонала, але й надзвичайну особистість, яка надихала всіх навколо себе.

Джерело: CBS News

Читати також:

Карл Візерс, зірка фільмів «Рокі» та «Хижак», помер у 76 років

Світлина з мережі X

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *