Після стрілянини в Техасі продаж зброї в США збільшився в рази

Американці кинулися в зброярні, в результаті чого вгору злетіли також ціни на акції виробників зброї.

Наслідком стрілянини в початковій школі в Ювальді, внаслідок чого загинула 21 людина, став зріст вартості акцій виробників вогнепальної зброї”, — повідомляє портал Observer.

Той самий механізм спрацював після атак у попередні роки. Стрілянини, як це не парадоксально, призводять до збільшення продажів пістолетів та гвинтівок.

Після трагічної стрілянини в Ювальді дискусії щодо доступу населення до вогнепальної зброї в США загострилися. Все більше політиків на чолі з президентом Джо Байденом виступають за введення обмежень на купівлю зброї. Однак, станом на зараз справи у виробників гвинтівок йдуть добре. Після трагічної стрілянини у Техасі їхні акції подорожчали в рази.

Як зазначає портал Observer, найбільший зареєстрований на біржі виробник зброї в США — Sturm, Ruger & Company — наприкінці дня в середу зафіксував збільшення своїх акцій на 4%. Акції Smith & Wesson Brands, другої за ринковою вартістю компанії з виробництва вогнепальної зброї, підскочили майже на 7%. У Vista Outdoor також спостерігалося подібне зростання.

Цікаво, що індекси найбільших компаній, які котируються на біржі, в той же день залишилися на колишньому рівні.

Продаж зброї для стрільби

Це не перший випадок, коли стрімко ростуть акції виробників зброї одразу після резонансної стрілянини. Вартість акцій Sturm, Ruger & Company також значно зросла після масових вбивств у Ньютауні у 2012 році та вбивств у Сан-Бернардіно у 2015 році.

Стрибки вартості акцій компаній-виробників гвинтівок пов’язані зі збільшенням продажів їхньої продукції. Це посилюється після того, як ЗМІ висвітлюють злочини з вогнепальною зброєю, оскільки американці побоюються, що трагічні повідомлення змусять владу обмежити придбання вогнепальної зброї, тому купують гвинтівки якомога швидше, щоб встигнути до можливої заборони.

Портал додає, що з початку пандемії в США було продано близько двох мільйонів пістолетів та гвинтівок. Згідно з дослідженнями Чиказького університету, станом на березень 2020 року майже кожна п’ята американська родина придбала вогнепальну зброю. Частка дорослих американців, які живуть у домогосподарствах із пістолетом або гвинтівкою, зросла майже до 50 відсотків.

За підрахунками CNN, у 2022 році в Сполучених Штатах фіксується збільшення масових вбивств із застосуванням вогнепальної зброї. Два роки тому саме стрілянина була основною причиною смерті американських дітей.

Основне джерело фото: зброя, з якої підліток влаштував стрілянину в техаській школі. Фото: Salv8dor_ / Instagram

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *