Південна Флорида потерпає від сильних повеней

Кілька днів безперервних злив перетворили Південну Флориду на епіцентр надзвичайної ситуації. Потоки води затопили вулиці, заблокували автомобілі та змусили місцевих мешканців порівнювати навколишні краєвиди з апокаліптичними сценами з фільмів жахів. Національна метеорологічна служба вимушена була навіть оголосити рідкісне попередження про надмірні опади у цьому регіоні.

Сили природи не залишили шансів пересічним громадянам: «Виглядало, наче початок фільму про зомбі-апокаліпсис, — розповідає Тед Ріко, водій евакуатора. — Безліч автомобілів розкидані по всьому місту — на тротуарах, роздільних смугах, просто серед вулиці. Жодних вогнів, просто божевілля». За словами Ріко, який все життя прожив у Маямі, з кожним роком ситуація погіршується.

Рясні опади, що затопили південь Флориди на початку тижня, змусили Національну метеослужбу оголосити рідкісне «високе» попередження про надмірні опади. Востаннє таке попередження видавалося 2022 року. На ґрунті, вже насиченому вологою, виникла ідеальна ситуація для раптових повеней, а в деяких місцях очікувалося ще до 25 см додаткових опадів.

Попри зниження рівня попередження до помірного у п’ятницю, загроза значних руйнувань та повеней зберігалася. Метеорологічна служба попереджала, що на Південній Флориді протягом дня очікуватимуться «значні, а місцями навіть катастрофічні повені в міських районах». Попередження про повені залишалося чинним до вечора п’ятниці.

В деяких районах накопичилося близько 50 см опадів. А синоптики передбачали ще 5-10 см дощу у п’ятницю, з можливими більшими об’ємами в окремих місцевостях. Попри те, що червень традиційно є найвологішим місяцем у Флориді, метеоролог Алекс Да Сілва визнав, що такі сильні зливи протягом кількох днів є «незвичайним явищем».

Причиною катаклізму стали два атмосферні фронти, що утворили своєрідний «водяний кулемет», спрямований на Південну Флориду, пояснив Да Сілва. Перший з них підхопив вологу з Карибського басейну, а другий, застійний, затримався над півднем штату та посилив опади.

Ці потужні повені, що паралізували деякі міста і навіть спричинили події, ймовірність яких становить лише 1 випадок на 1000 років у районі Сарасоти, сталися на початку атлантичного сезону ураганів, який, за прогнозами, буде «надзвичайно активним». Експерти передбачають до 25 тропічних циклонів, з них до 13 ураганів, а 4-7 можуть досягти потужності великих ураганів (3 категорії або вище за шкалою Саффіра-Сімпсона). Однак менш потужні урагани не означають меншої загрози — оскільки ця шкала враховує лише швидкість вітру, а не підйом рівня моря, повені та інші супутні небезпеки.

Джерело: CBS News

Читати також:

Ураган «Хіларі» досяг США і викликав потужні повені в Каліфорнії (+Відео)

Вода в океані навколо Флориди стала аномально теплою, як у джакузі

Світлина з мережі X

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *