Південний захід США накрила аномальна засуха, такого не було останні 1200 років 

Мегазасуха що охопила південний захід Сполучених Штатів та деякі райони Мексики за останні два десятиліття, є найсильнішою посухою у регіоні за останні 1200 років.

Діяльність людини призвела до глобального потепління, саме людський чинник у 40-ка відсотків спричинив посилення посухи», — про це пишуть в журналі Nature Climate Change.

«Засуха на рубежі 21 століття не вилилася б в мегазасуху без антропогенної зміни клімату», — написали провідний автор Парк Вільямс, доцент Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі, та його колеги.

За останнє десятиліття Каліфорнія та інші західні штати відчували гостру нестачу води, що призводило до періодичних обмежень на використання води та змушувало деякі спільноти імпортувати воду у пляшках.

Випадкового сильного снігу чи дощу було замало, щоб компенсувати це.

Озеро Орвілл у Каліфорнії практично висохло.

2021 рік виявився особливо посушливим

Станом на 10 лютого, 95 відсотків західної частини США страждали від посухи», — згідно з даними урядового агентства США з моніторингу посухи.

Минулого літа два найбільші водосховища Північної Америки — озеро Мід і озеро Пауелл — досягли найнижчого зареєстрованого рівня більш ніж за сторіччя.

Згідно з отриманими даними, високою є ймовірність того, що нинішня посуха триватиме як мінімум кілька років, а можливо, і довше.

Запустивши моделювання на основі даних про вологість ґрунту за 1200 років, дослідники підрахували 94-відсоткову ймовірність того, що посуха продовжиться й у 2022 році.

Аналіз річних кілець показує, що район на захід від Скелястих гір від південної Монтани до північної Мексики неодноразово піддавався так званій мегазасусі, що тривала не менше 19 років, між 800 і 1600 роками.

Більш ранні дослідження показали, що період 2000-2018 років, ймовірно, був другою за силою посухою з 800 року, поступившись місцем посусі наприкінці 1500-х років.

Дані за 2019–2021 роки, підкріплені новими кліматичними моделями, випущеними минулого року, показали, що нинішня посуха гірша, ніж попередні.

Спалювання викопного палива прямо впливає на доступність води на заході США», — повідомляє CNN.

Січень цього року став одним із найпосушливіших за всю історію Лос-Анджелеса

І ситуація продовжує погіршуватись. «На думку більшості вчених-кліматологів, посушливі періоди стають тривалішими», — каже професор міського планування в Університеті Каліфорнії Девід Фельдман. — Але іронія полягає в тому, що ці періоди перемежовуються дуже сильними штормами».

Кліматолог Парк Вільямс зазначає, що знадобиться кілька років дощів і сильних снігопадів, щоб подолати мегазасуху.

Чиновники тим часом намагаються вловити кожну краплю води. В окрузі Лос-Анджелеса було викопано кілька відкритих басейнів для поглинання опадів та поповнення підземних водоносних горизонтів. Басейни також приймають воду, що відводиться від гребель.

В цей час до 90% води, що використовується в Лос-Анджелесі, імпортується з Північної Каліфорнії, гір Сьєрра-Невада та басейну річки Колорадо. Але, згідно з перспективним планом, до 2035 року 70% води у місті буде з місцевих джерел.

«Мета Лос-Анджелеса — переробляти 100% всіх стічних вод», — заявила Трейсі Мінамід, головний операційний директор Los Angeles Sanitation and Environment.

Так виглядає очисна система Hyperion

«Hyperion — одна з найбільших очисних споруд у країні, і зараз ця вода очищується і скидається. Ми просто втрачаємо її у затоці Санта-Моніка, — каже Мінамід. — У нас є можливість обробляти цю воду».


Світлина: ілюстраційне стокове фото

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

2 thoughts on “Південний захід США накрила аномальна засуха, такого не було останні 1200 років 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *