Південний захід США охопила аномальна спека

В Аризоні, Неваді та Долині Смерті у Каліфорнії минулими вихідними встановлено нові температурні рекорди, до 50 градусів за Цельсієм. Від спеки тільки цього тижня постраждає 75 млн американців.

Про це повідомляє The Guardian.

Аномальна спека охопила південний захід США на вихідних, встановлено рекордні температури в багатьох великих містах США — у Феніксі, Лас-Вегасі, Денвері. Від 46 до 50 градусів за Цельсієм. За словами синоптиків, у червні тут ще ніколи не було так спекотно. Люди намагаються охолодитися будь-якими способами. Благодійні організації відкривають осередки допомоги. У них можна трохи охолодитися тим, у кого такої можливості немає.

Минулого року в одному лише окрузі в Аризоні внаслідок спеки загинули понад 300 людей.

Національна метеорологічна служба у Феніксі повідомила про температуру 46°C, що є рекордом з 1918 року. Лас-Вегас встановив рекорд за день, встановлений у 1956 році, коли температура піднялася до 43°C. Національна метеорологічна служба повідомила, що високі температури в обох містах влітку можуть піднятися ще вище.

У Колорадо в Денвері температура досягла 38°C, порівнявши рекорд, встановлений у 2013 році. Температура в кількох внутрішніх районах Каліфорнії досягла 50°C — найвищий показник зафіксовано в Долині Смерті. Національна метеорологічна служба також зафіксувала 46°C в Палм-Спрінгс і температуру близько 38°C в долині Сан-Хоакін і районі Сакраменто.

За даними Національної метеорологічної служби, високі температури в поєднанні з низькою вологістю та сильним вітром створюють умови для пожеж. У деяких штатах Аризона, Колорадо, Нью-Мексико та Юта оголошено попередження з червоним прапором, що вказує на підвищений ризик пожежі. На території Аляски велика пожежа в тундрі, працівники пожежної служби заявили, що темпи поширення полум’я дещо сповільнилися. Пожежа в Іст-Форку залишилася приблизно в 5 милях (8 км) від села Юпік Сен-Марі”, — йдеться у заяві Wildland Fire Information. Розмір пожежі становив 169 квадратних миль (438 квадратних кілометрів). Тундра – це безлісна територія, вкрита низинними рослинами, а вогонь поширився через суху траву та чагарники, легкозаймисті дерева вільха та верба.

Метеорологічна служба у Феніксі застерігає людей прислухатися до попереджень і серйозно ставитися до спеки. До середини тижня спека пошириться на долину Огайо та Великі озера, а кількість американців, які отримали рекомендації та попередження про спеку приблизно 75 мільйонів осіб.

«Вживайте належних заходів, щоб захистити себе від спеки», – написала служба в Twitter.

За даними Центру контролю та профілактики захворювань, щороку від надмірної спеки помирає понад 600 людей. Особливо вразливі особи похилого віку, спортсмени, немовлята та працівники, що виконують роботу на вулиці.


Аномальна спека у Пакистані

У деяких регіонах Пакистану зафіксовано температурні рекорди. Повітря прогрівається до +50 градусів. За словами метеорологів, такого не було більш ніж сторіччя. Спека прискорює танення снігу та льоду в гірських районах, що може спричинити повені»,- побоюються фахівці. Тим часом через брак рідини гинуть тварини та страждає врожай. Ситуація ускладнюється для громадян відключеннями електроенергії до 8 годин у містах та до 12 годин у сільських районах.


Аномальна спека в Іспанії

Небувала для першого місяця літа спека встановилася в Іспанії. У Севільї та деяких інших містах на півдні королівства з вихідних температура повітря тримається на позначці 40 градусів. Кучери, які возять туристів історичними місцями Севільї, охолоджують коней у водяних лазнях. Люди використовують парасольки, щоб сховатися від палючого сонця. За словами метеорологів, подібної аномалії не було вже 20 років. Як вони пояснюють, спеку викликала хвиля теплого повітря з Африки. Тим часом прогнози синоптиків невтішні. Цими днями температура може піднятися до 43 градусів.

Зливи викликали повені

Пожежники врятували десятки людей від повені у Гуансі-Чжуанському автономному районі на півдні Китаю. Цей регіон постраждав від сильних дощів. Там за три години випало 150 міліметрів опадів. Річки вийшли із берегів. Близько півсотні людей перевезли у безпечніше місце. З початку місяця так чи інакше від дощів постраждали понад мільйон 400 тисяч мешканців автономного району. Тим часом на Пекін раптово обрушився великий град діаметром понад 2 сантиметри. Через негоду зупинився рух транспорту, а мешканці ховалися у безпечних місцях.


Снігова буря

В австралійській Тасманії вирує снігова буря. Тисячі людей залишилися без електрики, сильний вітер повалив лінії електропередачі та дерева. Зараз у південній півкулі розпочалася зима. За даними Reuters, врятовано 8 людей. Декого з них доправили до лікарні з переохолодженням. Холодний фронт рухається на північ вздовж материкової частини Австралії, викликаючи великі хвилі вздовж узбережжя.



Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *