Північне сяйво, ймовірно, можна буде спостерігати навіть у південних штатах США

10 травня на Землі очікується потужна геомагнітна буря, яка спричинить яскраве північне сяйво не лише за полярним колом. Жителі США матимуть нагоду побачити помірну або сильну геомагнітну активність, яка розпочнеться близько 23 години ввечері та триватиме до суботи.

За даними Центру прогнозування космічної погоди Національного управління океанічних і атмосферних досліджень, північне сяйво можна буде спостерігати навіть у південних штатах — від Алабами до Каліфорнії. Однак ймовірність побачити це світлове шоу буде значно вищою в Канаді, на півночі США та в Європі.

Причиною геомагнітної бурі є той факт, що Сонце перебуває в найактивнішій фазі за останні два десятиліття, і очікується, що сонячна активність триватиме щонайменше до кінця цього року.

Спалах корональних викидів маси на Сонці

Перший з шести корональних викидів маси, спрямованих до Землі гігантською сонячною плямою AR3664, вже вдарив по магнітному полю нашої планети. У будь-якому разі, удар виглядає потужним, створюючи передумови для прогнозованої NOAA важкої (класу G4) геомагнітної бурі.

Сонце станом на 10 травня, фото spaceweather.com

Згідно з прогнозною моделлю NOAA, перші три корональні викиди можуть об’єднатися і сформувати «супер» викид. Вони утворюються, коли швидкі корональні викиди наздоганяють і «поглинають» повільніші перед ними. Внутрішні ударні хвилі, створювані такими зіткненнями викидів маси, добре спричиняють геомагнітні бурі при ударі по магнітному полю Землі.

Це явище є частиною 11-річного циклу сонячної активності. Хоча воно може спричинити деякі перешкоди для супутникових сигналів та енергомереж, північне сяйво обіцяє стати чудовим видовищем для спостерігачів у багатьох куточках планети.

Джерело: Spaceweather.com

Читати також:

Повне сонячне затемнення спостерігало близько 32 мільйонів людей

Сонячне затемнення: коли тінь Місяця закриє наше світило

Світлина згенерована штучним інтелектом

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *