Північне сяйво у новорічну ніч: американці можуть побачити унікальне природне явище

Неймовірний подарунок на Новий рік можуть отримати мешканці північних штатів США – можливість спостерігати за полярним сяйвом прямо у новорічну ніч. Це стало можливим завдяки потужним сонячним бурям, які наближаються до Землі.

За даними Національного управління океанічних і атмосферних досліджень США (NOAA), Сонце викинуло два потужні плазмові згустки, які досягнуть нашої планети на початку цього тижня.

Найкращі умови для спостереження за цим захоплюючим явищем очікуються в  ніч з вівторка на середу, перед світанком, повідомляє метеоролог NOAA Шон Дал. Побачити північне сяйво зможуть жителі Аляски, Вашингтону, Монтани, обох Дакот, Міннесоти, Вісконсину, Мічигану, Нью-Гемпширу, Вермонту та Мену. Часткове споглядання явища буде можливим також в Орегоні, Айдахо, Вайомінгу, Айові та Нью-Йорку.

Варто зазначити, що зараз Сонце перебуває на піку свого 11-річного циклу активності, що робить появу полярного сяйва більш частим явищем. Цей активний період, за прогнозами науковців, триватиме щонайменше ще рік.

NOAA рекомендує спостерігати за північним сяйвом одразу після заходу сонця або перед світанком, бажано якомога далі від яскравого міського освітлення. Цікаво, що навіть якщо неозброєним оком сяйво важко помітити, його можна зафіксувати на камеру смартфона.

Нагадаємо, що у травні цього року було зафіксовано найпотужнішу за останні два десятиліття геомагнітну бурю, а в жовтні полярне сяйво спостерігалося у несподіваних місцях – Німеччині, Великій Британії та навіть у Нью-Йорку.

NOAA також попереджає про можливі незначні перешкоди у роботі високочастотного радіозв’язку, який використовується авіакомпаніями та радіоаматорами.

Джерело: noaa.gov

Читати також:

Північне сяйво, ймовірно, можна буде спостерігати навіть у південних штатах США

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *