Покупці електрокарів у США втрачають пільги

Ряд електромобілів у США залишилися без податкових пільг. В чому причина?

Лише десять вироблених або вже анонсованих моделей електрокарів повністю відповідають новим умовам отримання податкового відрахування в США, які набули чинності 18 квітня, — пише Bloomberg з посиланням на дані Мінфіну США.

Податкові пільги для покупців нових електромобілів передбачені законом про зниження інфляції (Inflation Reduction Act, IRA), ухваленим у серпні 2022 року. Вирахування надається при купівлі фургонів, пікапів та позашляховиків на електричній тязі не дорожче за $80 тис., для решти електромобілів ціна не повинна перевищувати $55 тис. При цьому було оголошено, що вимоги до електромобілів для отримання відрахування будуть з часом зростати.

Максимальний розмір податкового вирахування при купівлі електромобіля в США становить $7,5 тис. Згідно з чинними з 18 квітня правилами, пільга складається з двох частин: відрахування у розмірі $3,75 тис. можуть отримати покупці електрокарів, акумулятори яких щонайменше наполовину складаються з північноамериканських компонентів. Таке ж відрахування надається, якщо 40% вартості сировини для акумулятора видобуто чи перероблено в США, чи в країнах, які уклали із США угоди про вільну торгівлю.

Моделі електромобілів, власники яких зможуть претендувати на повне податкове відрахування у розмірі $7,5 тис., з посиленням правил залишилися лише у GM, Tesla, Ford та Stellantis NV (корпорація створена у 2021 році в результаті злиття Fiat Chrysler Automobiles з групою Peugeot). При цьому трьох з десяти потрібних автомобілів — електричні версії пікапа GM Chevrolet Silverado і позашляховики Blazer і Equinox — ще немає на ринку, вони надійдуть у продаж влітку або восени поточного року, — зазначає Bloomberg.

Сім електромобілів Tesla, Ford та Stellantis зможуть претендувати на часткову пільгу у розмірі $3,75 тис., — йдеться у публікації з посиланням на дані Мінфіну США. Для низки автомобілів, включаючи позашляховик Ford Mustang Mach-E та базову версію седана Tesla Model 3 Standard Range, розмір вирахування скоротиться до $3,75 тис. із колишніх $7,5 тис., — пише агентство.

Електромобілі Volkswagen, BMW, Volvo, Nissan, Hyundai та Rivian, які раніше могли претендувати хоча б на часткову пільгу, наразі відсутні у списках на сайті Міненерго США. Автівки, які відсутні у списку, надалі можуть отримати податкове відрахування, якщо виробники підтвердять, що їх акумуляторні батареї відповідають новим критеріям. Зокрема, у VW повідомили агентству, що розраховують на пільгу для позашляховика ID.4 і чекають на необхідний пакет документів від постачальника.

Одна з головних цілей Inflation Reduction Act полягає в тому, щоб знизити залежність США від Китаю, який домінує в ланцюжку поставок акумуляторів для електромобілів. За даними Bloomberg, частка Китаю у виробництві та перероблюванні сировини та ключових компонентів для акумуляторів становить 60-90%.

Оновлений список «пільгових» електромобілів підтверджує те, чого побоювалися багато виробників: посилення правил позбавило низку споживачів у США можливості скористатися федеральними пільгами при покупці електромобілів через недостатню локалізацію компонентів акумуляторів.

При цьому, згідно з щорічним опитуванням консалтингової компанії Deloitte, 52% американців досі вважають електрокари занадто дорогими. У листопаді 2022 року середня ціна електромобіля на північноамериканському ринку становила $65 тис., що виявилося не по кишені більшості респондентів. Машину із двигуном внутрішнього згоряння назвали своїм наступним автомобілем 62% респондентів із США. При цьому у наповненому бюджетними електромобілями Китаї ціна на електрокари відлякує лише 19% автомобілістів.

Читати також:

На якому аукціоні вигідно придбати машину із США?

У США з’явиться дорога для підзарядки електрокарів

Hyundai має намір побудувати у Джорджії завод з випуску електромобілів

Перша безпілотна вантажівка вже їздить по дорогах загального користування в Техасі

Американці створили перший летючий мотоцикл (+Фото)

Tesla, Ford і GM підвищать ціни на електромобілі

З 2024 року Kia вироблятиме електромобілі в США

Riavin відкликає майже всі випущені електромобілі

Tesla представила першу електричну вантажівку Tesla Semi

Ford подав патент, що дозволяє автомобілям самостійно поїхати від власника

У Каліфорнії з’явилися на автомобілях електронні номерні знаки

На Детройтському автосалоні представлений летючий мотоцикл (+ВІДЕО)

В Каліфорнії до 2035 року заборонять бензинові та дизельні авто

У США склали рейтинг найкращих автомобілів 2021 року

У США пропонують перевозити контейнери автономними залізничними платформами (+Фото, відео)Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

1 thought на “Покупці електрокарів у США втрачають пільги

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *