Поліція в США знайшла в гаражі ракету часів холодної війни

Американська поліція повідомила, що в гаражі одного з мешканців штату Вашингтон було виявлено іржаву ракету, яка була виготовлена за часів холодної війни й мала нести ядерну зброю. Проте жодної небезпеки ракета не становила, оскільки в ній не було ні палива, ні бойової частини.

Поліцейські зробили незвичайне відкриття після дзвінка з Національного музею Військово-повітряних сил США в Огайо. Співробітники музею розповіли, що один з мешканців міста Белв’ю штату Вашингтон запропонував віддати їм ракету, яка знаходиться в його гаражі.

Отримавши цю інформацію в середу, поліцейські відправили за вказаною адресою групу з розмінування.

Поліція повідомила, що в гаражі було знайдено «ракету Douglas AIR-2 Genie (раніше відому як MB-1) — некеровану ракету класу «повітря-повітря», яка мала ядерну бойову частину W25 потужністю 1,5 кілотонни».

Однак самої бойової частини, як і палива, у ракеті не було.

Офіційний представник поліції Белв’ю Сет Тайлер повідомив Бі-Бі-Сі, що виявлений пристрій «фактично являв собою бак для ракетного палива». «Один зі співробітників нашого загону вибухотехніків навіть запитав, навіщо взагалі потрібно випускати пресреліз з приводу іржавого шматка заліза», — сказав Тайлер.

Повідомляється, що людина, яка запропонувала віддати ракету музею, не чекала візиту поліцейських і була «вкрай незадоволена» тим, що ця історія привернула увагу журналістів. Тайлер каже, що співробітники Національного музею ВПС не попередили його, що подзвонили до поліції.

«Він дозволив нам провести огляд, і ми встановили, що жодної небезпеки немає», — пояснив представник поліції.

Власник ракети каже, що вона раніше належала його померлому сусідові та була спочатку придбана на розпродажу приватної колекції.

«Оскільки цей предмет не становив небезпеки, а військові не просили його повернути, поліція залишила його місцевому мешканцю, щоб його можна було відновити й виставити в музеї», — повідомляє поліція.


Ракета AIR-2 Genie використовувалася збройними силами США і Канади за часів холодної війни. Вона була розроблена у 1950-х роках, була першою у світі ядерною ракетою класу «повітря-повітря» і призначалася для ураження бомбардувальників.

Газета Seattle Times повідомляє, що її було застосовано на навчаннях всього один раз в історії, у 1957 році. Виробництво таких ракет припинилося у 1962 році, проте вони залишалися на озброєнні армії США до початку 1980-х.

Читати також:

Турист з Франції знайшов в американському парку алмаз вартістю кілька десятків тисяч доларів

Світлина: Bellevue PD

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *