Політ на літаку без пілота: в США тестують безпілотний літак керований штучним інтелектом системи Skyborg

Безпілотний літак? Саме в цьому напрямі дехто вбачає майбутнє комерційної авіації, і це приголомшлива перспектива.

Безпілотні літальні апарати існують з того часу, як під час Другої світової війни були розроблені перші дрони, і вони все частіше використовуються військовими для спостереження та ведення бойових дій.

В рамках свого проєкту Skyborg ПС США розробляють керований штучним інтелектом безпілотний бойовий літак, призначений для польотів разом з винищувачами, що пілотуються, в місіях підвищеного ризику. У грудні 2022 року ВПС США випробували винищувач F-16, що пілотується штучним інтелектом, здійснивши 12 випробувальних польотів і налітавши понад 17 годин автономного польоту, включаючи імітацію повітряних боїв.

Система Airbus Dragonfly проходить випробування літаком А350-1000.

Військові технології часто проникають у цивільне застосування, і Airbus UpNext, що належить виробнику літаків, зараз тестує свою технологію Dragonfly на літаку Airbus A350-1000. Використовуючи дані датчиків літака, технологія відображає ландшафт, дозволяючи маневрувати літаком незалежно від пілота-людини.

Система довела свою цінність, здатна допомагати пілотам у польоті, коли їм доводиться управляти виведеним з ладу членом екіпажу в події, що моделюється, генерувати новий план польоту і підтримувати зв’язок з авіадиспетчерською службою і центром управління операціями авіакомпанії. Хоча Airbus не говорить про це, це ще один крок на шляху до однопілотної експлуатації (SPO) комерційних літаків.

СПО – перший крок на шляху до безпілотної авіації

Припустимо, в одного пілота стався серцевий напад, аневризм головного мозку чи якийсь інший медичний епізод, який зробив його нездатним керувати літаком? Автоматизованій системі польоту необхідно взяти на себе керування, здійснити політ та посадити літак.

Визначити, що пілот недієздатний, нескладно, якщо система постійно контролює його життєдіяльність. Але якщо ця система управління може керувати літаком незалежно від втручання людини, чи робить це пілота непотрібним? Чи можемо ми побачити автономну систему, яка б керувала літаком з використанням штучного інтелекту, без втручання людини та без пілота в кабіні?

Це приваблива перспектива для авіакомпаній. Автономні системи не хворіють, не втомлюються, не страйкують – і їм не платять.

Міністерство оборони США ще два роки тому уклало контракти з компаніями Boeing, General Atomics та Kratos на проведення льотних випробувань своїх прототипів безекіпажних літаків керованих системою Skyborg.

Контракти були підписані в рамках програми Skyborg.


Читати також:

У США готуються до випробувань першого «безшумного» надзвукового літака

У Флориді пасажир без досвіду польотів посадив літак (+ Аудіо)

NASA випробує серед цивільних надзвуковий літак X-59

У США завершено монтаж першого «безшумного» надзвукового літака

З Нью-Йорка до Парижа за 90 хвилин


Світлина з відкритих джерел 

 

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

1 thought на “Політ на літаку без пілота: в США тестують безпілотний літак керований штучним інтелектом системи Skyborg

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *