Последние новости
Повернення COVID-19: у США похвалилися оновленою вакциною

Компанія Moderna заявила напередодні, 6 вересня, що її оновлений осінній бустер проти коронавірусної інфекції Covid-19, який очікує схвалення профільного відомства США, показав «хороші результати проти варіанта BA.2.86, що сильно мутував».

Про це передає агентство Reuters.

Дані випробувань на людях показали, що щеплення викликало 8,7-кратне збільшення кількості антитіл, що нейтралізують варіант відомий як Pirola«, — повідомила американська біотехнологічна компанія.

Вказується, що Moderna представить результати дослідження в журналі, що рецензується, і поділиться ними з регулюючими органами США.

«Ці дані підтверджують, що наша оновлена вакцина проти Covid-19 продовжуватиме залишатися важливим інструментом захисту у міру того, як ми наближаємося до осіннього сезону вакцинації», — заявив голова Moderna Стівен Хоге.

Центри з контролю та профілактики захворювань (CDC) США попередили, що новий варіант коронавірусної інфекції «більш здатний викликати захворювання у людей, які раніше були вакциновані або перехворіли на це захворювання».

Новина про оновлену вакцину від Moderna передана до незалежних лабораторій по всьому світуУ штаму Pirola понад 30 мутацій в білку-шипі в порівнянні з панівним в цей час штамом XBB.1.5. Це викликало занепокоєння вчених, оскільки зазначене число аналогічне кількості мутацій у широко відомих варіантів Covid-19 — Delta та Omicron — у розпал пандемії.

Варіант XBB.1.5, також званий Кракен, цього року значно поширився. Всесвітня організація охорони здоров’я та Центри з контролю та профілактики захворювань США також стежать за Піролою, яка має понад 30 мутацій. Згідно CDC варіант Піроли «примітний тим, що він має безліч генетичних відмінностей від попередніх версій» коронавірусу і «може бути більш здатним викликати інфекцію у людей, які раніше перехворіли на COVID-19 або отримали вакцину проти COVID-19».

Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів може схвалити нові вакцини вже цього тижня.

Moderna заявила, що клінічні випробування показали, що ревакцинація забезпечить збільшення захисту вакцинованих людей у 8,7-11 разів від варіантів BA.2.86 (також відомого як Пірола), EG.5 (відомого як Eris) та FL.1.5. 1 (відомий як Fornax)», — сказав президент Moderna д-р Стівен Хоге у своєму виступі.

«Разом з нашими раніше опублікованими результатами, що показують таку ж ефективну відповідь проти варіантів FL.1.5.1, ці дані підтверджують, що наша оновлена вакцина проти COVID-19 продовжуватиме залишатися важливим інструментом захисту, коли ми наближаємось до осіннього сезону вакцинації», — додав Хоге.

Оновлені вакцини Moderna, Pfizer та Novavax будуть націлені на штам XBB.1.5, але вони також будуть ефективними проти інших варіантів, таких як Пірола.

Випадки зараження COVID та рівень госпіталізації зростають. Тест першої леді Джилл Байден дав позитивний результат цього тижня, але за даними Білого дому, у президента Джо Байдена станом на вівторок залишався негативний результат на Covid-19.

За даними, за останні два тижні кількість госпіталізацій з Covid-19 у США зросла на 23,6%.Читати також:

Повернення COVID-19: до кінця вересня у США готують новий варіант бустерної вакцини

COVID повернувся: випадки коронавірусу зростають у Колорадо, нові мутації виявили у Мічигані

ВООЗ попереджає про поширення нового варіанту омікрон-штаму EG.5 («Еріс»)

Розвідка США не знайшла доказів планового поширення коронавірусу з китайської лабораторії

Випадки народження дітей із патологіями мозку через коронавірус виявили в США

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

1 thought на “Повернення COVID-19: у США похвалилися оновленою вакциною

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *