Повернення Трампа: США готуються до наймасштабнішої депортації в історії

Новообраний президент США Дональд Трамп готує радикальні зміни в імміграційній політиці країни, які можуть призвести до найбільшої хвилі депортацій в американській історії. За інформацією The Wall Street Journal, його команда вже розробляє відповідний указ, який торкнеться понад 1,3 мільйона осіб.

Плани майбутньої адміністрації передбачають поетапне виселення іммігрантів, починаючи з тих, хто вже має остаточні рішення про депортацію. Наступними під дію указу підпадуть особи з умовними судимостями. Для реалізації такої масштабної програми команда Трампа розглядає можливість запровадження надзвичайного стану в країні.

Паралельно розпочалося активне згортання ліберальних імміграційних ініціатив адміністрації Байдена. Федеральний суддя вже скасував програму, яка дозволяла нелегальним іммігрантам, що перебувають у шлюбі з американськими громадянами понад 10 років, отримати легальний статус. Очікується також перегляд програми DACA, яка захищає від депортації іммігрантів, привезених до США дітьми.

Експерти з міграційної політики застерігають, що реалізація анонсованих заходів може мати серйозні наслідки для американської економіки. Особливо відчутним може стати скорочення робочої сили в сільському господарстві та будівництві – галузях, які традиційно спираються на працю іммігрантів. Окрім економічних наслідків, країні доведеться зіткнутися з серйозними соціальними викликами, зокрема розділенням сімей, де частина членів має американське громадянство.

Варто зазначити, що жорстка імміграційна політика була однією з центральних тем обох президентських кампаній Трампа. Під час свого першого президентства він вже намагався реалізувати подібні ініціативи, зокрема розпочав будівництво стіни на кордоні з Мексикою та запровадив політику «нульової толерантності» до нелегальної імміграції.

Оголошені плани викликали неоднозначну реакцію в американському суспільстві. Республіканці підтримують ініціативи Трампа, вважаючи їх необхідними для національної безпеки. Натомість демократи та правозахисники попереджають про можливу гуманітарну кризу. Бізнес-спільнота висловлює занепокоєння щодо впливу масових депортацій на ринок праці, а імміграційні адвокати вже готують судові позови.

Нова імміграційна політика США може мати і глобальні наслідки. Експерти прогнозують посилення міграційного тиску на інші розвинені країни та зміну глобальних міграційних потоків. Не виключене також загострення відносин з країнами Латинської Америки, звідки походить значна частина іммігрантів.

Очікується, що повний текст указу буде оприлюднено найближчим часом, після завершення юридичної експертизи. Втім, вже зараз зрозуміло, що США стоять на порозі найбільших змін в імміграційній політиці за останні десятиліття, наслідки яких відчують не лише американці, але й міжнародна спільнота загалом.

Джерело: WSJ

Читати також:

Білий дім оголосив про масштабну легалізацію іммігрантів, одружених з американцями

Обмеження права на притулок: новий крок Байдена в імміграційній політиці

Часті питання про програму Uniting for Ukraine

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *