Представник ООН: війна в Україні завдає величезних збитків екології

Війна Росії проти України, що триває вже рік, завдає величезних збитків екології України — і це матиме далекосяжні наслідки для всього регіону. Такого висновку дійшли фахівці Програми ООН з навколишнього середовища (ЮНЕП) на основі власних даних та даних, наданих вченими України, Болгарії та Туреччини.

Росія цілеспрямовано знищує важливі об’єкти інфраструктури України — і це веде до небезпечних для довкілля руйнувань. «Внаслідок конфлікту збитки було завдано атомним електростанціям, енергетичній інфраструктурі, танкерам для зберігання нафти, нафтопереробним заводам, буровим платформам, газовим об’єктам та розподільним трубопроводам, шахтам та промисловим підприємствам, а також об’єктам агропромислового комплексу», – розповіла Службі новин ООН провідний науковий співробітник ЮНЕП Андреа Хінвуд.

Пошкоджено безліч промислових об’єктів, складів та фабрик, на яких зберігалися небезпечні речовини: розчинники, аміак та пластмаси. Цілеспрямовані удари російської артилерії по паливосховищах призвели до викидів шкідливих речовин в атмосферу. Викиди небезпечних речовин відбувалися і внаслідок вибухів на складах агропромислового комплексу, включаючи заводи з виробництва добрив та азотної кислоти.

«Загалом, за даними на грудень 2022 року, пошкоджено 582 об’єкти, включаючи підприємства критично важливої промислової інфраструктури, зафіксовано 1121 інцидент», — повідомила Хінвуд.

Хінвуд розповіла, що внаслідок російських обстрілів житлових кварталів по всій країні, будівлі зазнають пошкоджень і виділяють у повітря азбестовий пил. Багато будівель в Україні було збудовано до того, як було офіційно визнано, що азбест є небезпечним канцерогеном. Велика кількість азбестового пилу в повітрі в українських населених пунктах становить серйозну небезпеку для здоров’я людей.

За даними ООН, в Україні від початку війни постраждали щонайменше 20% території всіх природних заповідників, 812 природних об’єктів перебувають під загрозою. Внаслідок військових дій у Чорному морі загинуло близько 3 000 дельфінів.

Війна створює екологічну загрозу для регіону. «Якщо пошкоджено конкретний об’єкт, розташований поблизу кордону, то отруйні речовини, що потрапили в повітря, воду або ґрунт, звичайно ж, не зупиняться на кордоні, вони забруднюватимуть ресурси й сусідніх держав», – повідомила Хінвуд.

Представник ООН вважає, що в умовах активних воєнних дій активно займатися захистом екології дуже важко, оскільки пріоритетом є захист життя та майна людей. Тому провідний науковий співробітник ЮНЕП переконана, що найголовніше на цю мить це припинити війну. За її словами, у процесі майбутнього відновлення країни ЮНЕП допомагатиме Україні створювати стійку, екологічно чисту економіку.

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *