Президент США Джо Байден підписав закон про заборону імпорту урану з Росії

Президент США Джо Байден 13 травня 2024 року підписав закон, який забороняє імпорт збідненого низькозбагаченого урану, виробленого в Росії чи російськими підприємствами. Відповідний законопроєкт раніше був схвалений Сенатом США. Про це повідомляється на офіційному порталі Білого дому.

Радник президента США з питань національної безпеки Джейк Салліван заявив, що підписаний Байденом закон стане «історичним кроком», який зміцнить енергетичну та економічну безпеку США шляхом скорочення та, зрештою, подолання залежності від Росії у сфері цивільної ядерної енергетики.

За словами Саллівана, «безпрецедентне федеральне фінансування у розмірі 2,72 мільярда доларів, яке Конгрес нещодавно виділив на прохання президента», дозволить запустити нові збагачувальні потужності в США та надасть галузі чіткий сигнал про прихильність до довгострокового зростання ядерного сектора.

Зазначається, що майже чверть урану для американських АЕС на сьогодні надходить з Росії. Заборона на імпорт російського ядерного палива для атомних електростанцій США набуде чинності приблизно через 90 днів, хоча Міністерство енергетики США матиме можливість тимчасово припиняти її дію у випадку перебоїв з постачанням. За даними Reuters, Росія нині є найбільшим у світі постачальником збагаченого урану, при цьому близько 24 відсотків уранового палива, що використовується на АЕС США, походить з Росії.

Підписання цього закону є кроком до зміцнення енергетичної незалежності Сполучених Штатів та відмови від російської продукції в атомній галузі на тлі триваючої війни Росії проти України. Розвиток власних збагачувальних потужностей дозволить США повністю замінити імпорт російського урану для потреб ядерної енергетики.

Джерело: DW

Читати також:

Зелена електроенергія стає надто дорогою: у США відмовляються від контрактів

Феномен економічного успіху США: що таке і як працює промислова «байденоміка»?

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *