Проголосовано законопроєкт щодо заборони TikTok у США

Палата представників Конгресу США проголосувала за законопроєкт, який може заборонити популярну соцмережу TikTok на території країни. Це станеться, якщо материнська китайська компанія ByteDance не продасть свою частку в додатку протягом року. Проте очікувати швидкого зникнення TikTok не варто.

Рішення республіканців включити цю ініціативу до пакета законів про іноземну допомогу, пріоритетного для президента Джо Байдена через підтримку України та Ізраїлю, прискорило процес розгляду заборони. Раніше окремий законопроєкт із шестимісячним терміном продажу TikTok зупинився в Сенаті, хоча Палата представників підтримала його переважною двопартійною більшістю через занепокоєння національною безпекою.

Модифікований варіант ухвалили 360 голосами проти 58. Тепер він має пройти Сенат після узгодження компромісу. Втім, навіть у разі ухвалення ByteDance матиме до року на пошук покупця і, імовірно, оскаржить закон у суді, посилаючись на порушення прав 170 мільйонів американських користувачів згідно з Першою поправкою. Судові процеси можуть значно відтермінувати запропоновані Конгресом строки або взагалі заблокувати дію закону.

TikTok активно лобіював проти цієї ініціативи, закликаючи своїх, переважно молодих, користувачів телефонувати в Конгрес та висловлювати незгоду. Та така рішуча протидія розлютила законодавців, більшість з яких не використовує цей додаток, але стурбована китайськими загрозами для США.

«Ми не припинимо боротьби за ваші права», — звернувся до користувачів TikTok CEO Шоу Цзі Чев.

Швидке проходження законопроєкту в Конгресі є незвичним, адже він спрямований проти однієї компанії, до того ж законодавці десятиліттями уникали регулювання технологічного сектору. Попри спроби захистити дітей онлайн, забезпечити приватність користувачів та вжити інших заходів, жодних кроків досі не було зроблено.

Заборона TikTok відображає широкі побоювання щодо Китаю з обох партій та розвідувальних агенцій. Вони вважають, що китайська влада може зажадати від ByteDance надати дані американських користувачів або маніпулювати контентом в інтересах КНР. TikTok відкидає такі твердження, запевняючи, що не ділився користувацькими даними з Пекіном.

Водночас американський уряд не надав публічних доказів, що TikTok порушував правила конфіденційності чи маніпулював популярним алгоритмом, який впливає на те, що бачать американці.

Компанія має підстави сподіватися на успіх у судових справах, зважаючи на попередні юридичні перемоги у США. Торік федеральний суддя заблокував закон Монтани про заборону TikTok після позову від ByteDance та творців контенту.

Низка штатів і федеральний уряд уже заборонили використання TikTok на державних пристроях. Таке рішення Техасу оскаржив Інститут першої поправки при Колумбійському університеті, стверджуючи, що воно загрожує академічній свободі у державних вишах. У грудні федеральний суд підтримав позицію штату.

Організації на кшталт Американського союзу захисту громадянських свобод (ACLU) підтримують TikTok, наголошуючи, що Конгрес не може позбавити права 170 мільйонів американців на вільне вираження поглядів, політичну адвокацію та доступ до світової інформації.

З середини березня TikTok витратив $5 млн на телерекламу проти законопроєкту. Ролики демонструють, як платформа позитивно вплинула на життя різних людей, включно з черницею, а її заборона порушить Першу поправку. Компанія також закликала користувачів звертатися в Конгрес — окремі законодавці отримували образливі дзвінки.

Попри все, майбутнє TikTok в США залишається невизначеним. Можливості оскарження чи відтермінування рішення є, проте тиск на додаток через безпекові ризики не спадає.

Джерело: CBS News

Читати також:

TikTok під загрозою заборони у США

Палата представників США ухвалила законопроєкт про відокремлення TikTok від материнської компанії ByteDance

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *