Прокурори США вимагають трирічного терміну для колишнього CEO Binance

Міністерство юстиції США наполягає на суворому покаранні для Чанпен Жао, колишнього керівника криптобіржі Binance, висунувши вимогу про призначення йому трирічного тюремного терміну.

Обґрунтування прокурорів

Згідно з обвинувальним висновком, прокурори стверджують, що такий вирок відображатиме серйозність правопорушень Жао, сприятиме повазі до закону, матиме стримувальний ефект та буде достатнім, але не надмірним покаранням. «Це рішення надішле сигнал не лише самому Жао, а й усьому світу», – наголошується у документі.

Раніше Жао зізнався у порушенні законів про протидію відмиванню грошей та сприянні операціям між американськими громадянами та особами з країн, що перебувають під санкціями.

Крім тюремного терміну, прокурори вимагають стягнути з Жао штраф у розмірі 50 мільйонів доларів.

Передумови справи

Спочатку, згідно з угодою про визнання провини, Жао мав відбути максимум 18 місяців ув’язнення. Однак Міністерство юстиції обґрунтовує необхідність більш суворого покарання масштабними наслідками його протиправних дій.

Зокрема, прокурори вказують на недоліки в системі протидії відмиванню грошей на Binance, що начебто дозволяло нелегальним коштам від програм-вимагачів та темних вебринків проходити через біржу.

Визнання провини Binance

Нагадаємо, у листопаді минулого року Binance також визнала свою провину та погодилася сплатити штраф у розмірі 4,3 мільярда доларів. Крім того, біржа погодилася на нагляд з боку призначеного судом незалежного моніторингового органу.

Офіційне винесення вироку Чанпен Жао заплановане на 30 квітня. З моменту першої появи в американському суді в листопаді, він не може повернутися до Дубая, де мешкає його сім’я.

Отже, американські правоохоронні органи вимагають суворого покарання для колишнього керівника Binance, аргументуючи це масштабністю наслідків його протиправних дій та необхідністю відновити повагу до закону.

Джерело: WSJ

Читати також:

Засновник Binance Чанпен Чжао піде у відставку — WSJ

Суд США схвалив рішення щодо зобов’язання Binance сплатити $2,7 млрд CFTC

Світлина з мережі X

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *