Проти Алека Болдуїна висунуть звинувачення у ненавмисному вбивстві українки

За словами юристів, випадкова смерть оператора-постановниці українського походження Галини Хатчинс на фільмуванні вестерну «Іржа» (Rust), призведе до відкриття кримінального провадження, вже йде мова про цивільний позов.


Прокуратура готує кримінальне звинувачення проти двох членів знімальної команди, які перевіряли рушницю, з якої Алек Болдуїн випустив фатальну кулю. Станом на сьогодні влада Нью-Мексико ще розслідує інцидент, а прокуратура готує потенційні кримінальні звинувачення.

«Це буде 100% позов до цивільного суду», — говорить Річард Каплан, адвокат у кримінальних справах. «Когось убили на знімальному майданчику через недбалість. Сім’я вбитої, звісно, це зробить і має на це повне право», — передає ресурс CNBC.

Вид з повітря на знімальний майданчик на ранчо Бонанза-Крік, де голлівудський актор Алек Болдуїн застрелив оператора Галину Хатчінс і поранив режисера, коли вистрілив з реквізиту під час фільмування  «Іржі» в Санта-Фе, Нью-Мексико, США. Кадри зроблені 21 жовтня 2021 року.


Влада Нью-Мексико не виключає кримінальних звинувачень проти членів вестерну «Ржа», — сказав Каплан.

У середу шериф округу Санта-Фе Адан Мендоса під час спільної пресконференції з прокурором першого судового округу Нью-Мексико Мері Кармак-Олтвіс заявив, що розслідування ще триває. Слідчі встановили, що на знімальному майданчику знаходилося більше 500 патронів — суміш холостих патронів, фіктивних патронів і, можливо, бойових патронів. Ці докази будуть передані на аналіз до лабораторії Федерального бюро розслідувань у Квантіко, штат Вірджинія.


Слідчі також знайшли свинцевий снаряд, який убив Хатчинс.


«Я думаю, що тут можуть розгортатися різні сценарії», – сказав Мендоса Мігелю Альмагеру з NBC в інтерв’ю в минулий четвер. «Нам потрібно визначити, хто відповідав за доставлення патронів на знімальний майданчик і чому вони там були, хто відповідав за безпеку цієї вогнепальної зброї до моменту пострілу».

Мендоса твердить, що на знімальному майданчику не було контролю за боєприпасами, і назвав трагедію фатальним збігом обставин.

Прокурор першого судового округу Нью-Мексико наголосив в інтерв’ю, що в штаті Нью-Мексико немає такого звинувачення як вбивство з необережності, і замість цього буде використано звинувачення у ненавмисному вбивстві.

Ненавмисне вбивство має місце, коли особа або особи здійснюють правомірну дію, але ненавмисно вбивають когось через необережність або недотримання належної обережності. Ненавмисне вбивство є тяжким злочином четвертого ступеня і передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 18 місяців.

В даній справі все ще триває слідство, оскільки кримінальні справи розглядаються за вищими стандартами, ніж цивільні, і окружний прокурор повинен бути впевнений, що може довести факт, що люди на знімальному майданчику були необачними”, — наголосив Каплан.

Каплан також додав, що влада раніше мала труднощі з розслідуванням подібних «голлівудських» справ.Смерті на екрані


Один з найвідоміших смертельних випадків на знімальному майданчику стався через невдалий трюк в 1982 році на фільмуванні картини «Сутінкова зона». Актор Вік Морроу і двоє дітей шести та семи років знімали сцену битви під час війни у ​​В’єтнамі, в якій вони повинні були бігти з гелікоптера, що їх переслідував.

Вибух спецефектів пошкодив одну з лопатей гвинта, внаслідок чого пілот втратив контроль і врізався в трьох акторів. Встановлено, що аварія сталася через порушення зв’язку між пілотом і режисером.

У 1987 році режисера Джона Лендіса виправдали у ненавмисному вбивстві трьох осіб. Троє інших режисерів і пілот також були виправдані. Продюсерська група була визнана винною за декілька трудових порушень, що призвело до суворішого законодавства щодо дітей-акторів, а також суворішого покарання за порушення протоколів безпеки.


Очевидні порушення протоколу


Адвокати припускають, що Болдуіну не висунуть звинувачення за стрільбу з реквізиту. Але як один із продюсерів «Іржі», він може нести відповідальність, якщо доведуть недбальство зі сторони продюсерів фільму.

Звинувачення у ненавмисному вбивстві висунуть помічнику режисера Девіду Холлсу та зброярці Ханні Гутьєррес Рід.


Продюсери «Іржі» вже найняли відому юридичну фірму, щоб опитати акторів і знімальну групу про розпорядок дня на знімальному майданчику, що вже є початком агресивного захисту.

Голлівудські постановки десятиліттями дотримуються суворих заходів безпеки під час виконання трюків. Загальногалузевий комітет з безпеки праці написав та розповсюдив бюлетені з техніки безпеки в кінопродукції. Багато з цих рекомендацій були написані після фатальних пострілів на знімальному майданчику в акторів Джона-Еріка Хексума у 1984 році і Брендона Лі в 1993 році.

Очевидці стверджують, що пістолет, з котрого вбито Хатчинс раніше використовувався членами екіпажу для відпрацювання цілі з бойовими патронами. Слідство на разі не підтвердило твердження.

«Якщо на знімальному майданчику, де є бойові боєприпаси, змішують з холостими, це рівень грубої недбалості, і я вірю, що продюсерам кінокартини буде пред’явлено звинувачення щонайменше у кримінальній недбалості», — сказав у середу в ефірі CNBC «Новини з Шепардом Смітом» Джефф Харріс, адвокат.

Помічник режисера Холлс зізнався слідчим, що він не перевірив усі патрони в пістолеті, перш ніж віддати їх Болдуїну.

Холлс раніше був звільнений зі фільмування картини «Шляхом Свободи» у 2019 році після того, як член знімальної команди отримав незначне поранення, пістолет несподівано розрядився», — сказав NBC News продюсер проєкту.

Як повідомляється, Ханна Рід також не дотримувалася заходів безпеки. The Wrap повідомляє, що на молоду зброярку вже складено скаргу за її роботу на попередній кінокартині, після того, як вона без попередження розрядила зброю. 


Джерело: CNBC

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

2 thoughts on “Проти Алека Болдуїна висунуть звинувачення у ненавмисному вбивстві українки

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *