Путін має далекосяжні агресивні плани,- застерігає держсекретар США

Державний секретар США Ентоні Блінкен висловив попередження, що президент Росії Володимир Путін живить агресивні амбіції, які виходять далеко за межі України. За словами Блінкена, Путін не зупиниться на українському кордоні, якщо йому дозволять здобути перемогу в цій країні.

Виступаючи в ефірі телеканалу CNBC, держсекретар США рішуче заявив: «Якщо ми дамо Путіну можливість уникнути відповідальності, якщо ослабимо увагу до всього, що робимо задля підтримки України, це відкриє скриньку Пандори».

«Він точно не зупиниться в Україні. А інші потенційні агресори в різних регіонах світу засвоять урок, що можна нападати на сусідів безкарно», — резюмував Блінкен.

На його переконання, такий розвиток подій таїть серйозну небезпеку, адже загрожує втягнути США у пряму військову конфронтацію з Росією через зобов’язання перед союзниками по НАТО.

«Я вважаю, Путін кинеться на повну в Україну, а далі рушить на країни НАТО. І зрозуміло, якщо він нападе на державу Північноатлантичного альянсу, ми матимемо обов’язок надати їй військову допомогу згідно зі статтею 5», — наголосив очільник американської дипломатії.

Блінкен запевнив, що Сполучені Штати прагнуть зробити все можливе, аби не допустити реалізації такого сценарію. Він підкреслив важливість якнайшвидшого ухвалення Конгресом пакету військової допомоги Україні вартістю $106 млрд, який запитав президент Джо Байден.

«Якщо ці кошти не будуть виділені, це стане справжньою проблемою. Справжньою проблемою для України», — наголосив держсекретар США.

Водночас Блінкен констатував, що допомога Україні є спільною справою США та їхніх найближчих союзників, яка має тривати. «Прямо зараз Росія продовжує зазнавати стратегічної поразки в Україні. Ми дуже зацікавлені в тому, щоб ця тенденція збереглася й надалі», — резюмував очільник дипломатії США.

Отже, на думку Ентоні Блінкена, Захід має й надалі чинити рішучий опір агресії Путіна — аби не допустити реалізації його імперських амбіцій, які виходять далеко за межі України.

Джерело: Voice of America

Читати також:

Блінкен на Близькому Сході: США стурбовані ескалацією бойових дій

Держсекретар США Ентоні Блінкен прибув до України

Світлина з мережі X

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *