Рекордна спека загрожує святкуванню Дня незалежності у США

У переддень Дня незалежності США, який відзначається 4 липня, синоптики б’ють на сполох через аномальну спеку, що насувається на значну частину країни. Національна метеорологічна служба США (NWS) попереджає про екстремальні температури, які можуть зіпсувати святкування мільйонам американців.

За даними Національної системи моніторингу спеки HEAT.GOV, попередження про надзвичайно високі температури охоплюють території, де проживає близько 97 мільйонів людей, що становить майже третину населення США. Найбільш критична ситуація очікується в Каліфорнії, окремих районах Лас-Вегаса та західної Аризони, а також у деяких регіонах Техасу, Арканзасу, Луїзіани, Міссісіпі та Теннессі.

Особливу увагу привертає ситуація в Каліфорнії — найбільш населеному штаті країни. У національному парку «Долина смерті», де раніше було зафіксовано світовий температурний рекорд у 56,7°C, прогнозують температуру від 43 до 54°C. Місцеве відділення NWS характеризує ситуацію як «надзвичайно небезпечну» через «потенційно смертельну, історичну та тривалу спеку».

Вже зараз у ряді міст Північної Каліфорнії, включаючи Окленд, Сан-Рафаель та Сан-Хосе, зафіксовано нові температурні рекорди. У Сан-Хосе, наприклад, температура перевищила нетипові для регіону 38°C.

Реагуючи на ситуацію, президент США Джо Байден запропонував комплекс заходів для захисту працівників від ризиків, пов’язаних зі спекою на робочих місцях. «Від сильної спеки гине більше людей, ніж від повеней, ураганів та торнадо разом узятих», — наголосив Байден, анонсуючи проведення спеціального саміту Білого дому з проблеми екстремальної спеки.

Запропоновані заходи передбачають обов’язкове виявлення небезпеки перегріву на робочих місцях, розробку планів реагування на спеку та проведення відповідних тренінгів. Також планується запровадити обов’язкові перерви на відпочинок, забезпечення питною водою та тінню, а також заходи з акліматизації для нових працівників.

За оцінками Associated Press, ці пропозиції Білого дому можуть стати першим масштабним федеральним стандартом безпеки такого роду в США.

Зважаючи на прогнози синоптиків та заяви влади, цьогорічне святкування Дня незалежності США може стати справжнім випробуванням для мільйонів американців. Громадянам рекомендується бути особливо обережними, уникати тривалого перебування на сонці та дотримуватися порад щодо безпеки під час спеки.

Джерело: Voice of America

Читати також:

Трагедія у США: 8-річна дівчинка загинула в розпеченому автомобілі

Лісові пожежі в Нью-Мексико знищили сотні будинків та забрали життя людей

Американці готуються захищатися від пекельної спеки

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *