Рекордні показники ціною безпеки: SpaceX нехтує здоров’ям працівників задля прибутків

Компанія SpaceX, провідний світовий гравець у галузі ракетних запусків, останнім часом опинилася в епіцентрі уваги не через чергові космічні досягнення, а через критичні внутрішні проблеми на виробництві.

Нове розслідування Reuters виявило тривожну тенденцію в діяльності цієї аерокосмічної корпорації. За даними, які компанія надала регуляторам у 2023 році, рівень травматизму в SpaceX вже другий рік поспіль суттєво перевищує середній показник у галузі.

Торік на виробничих потужностях SpaceX сталося близько 600 випадків травмування працівників, серед яких були переломи, порізи, опіки, ураження електричним струмом, ампутації та серйозні травми голови. А у 2023 році, судячи зі статистики травматизму, ситуація лише погіршилася. Зокрема, на підприємстві компанії в Браунсвіллі, штат Техас, рівень травматизму зріс з 4,8 у 2022 році до 5,9 у поточному. Для порівняння: середній показник у галузі становить 0,8 травми на 100 працівників. Отже, в аерокосмічній компанії Ілона Маска існують серйозні проблеми з безпекою праці.

Найбільше травм зафіксовано серед команди, відповідальної за відновлення ракет. Працівники на Тихоокеанському узбережжі мають рівень травматизму 7,6 на 100 осіб, що у дев’ять разів вище за галузевий показник. Трохи краща ситуація в команді, що працює на Атлантичному узбережжі — 3,5 травми на 100 працівників.

Хоча SpaceX наразі є єдиною компанією, що повертає прискорювачі з безпілотних кораблів, це не виправдовує такого високого рівня травматизму. Можливо, причина криється в занадто інтенсивному графіку запусків або в корпоративній культурі, де безпеці не приділяється належної уваги.

Експерти вважають, що високі показники травматизму можуть вказувати на більш масштабні системні проблеми. Професор Університету Джорджа Вашингтона Девід Майклз висловив занепокоєння, що це потенційно свідчить про низьку якість виробництва, що турбує як комерційних партнерів, так і NASA, з якою SpaceX уклала контракти на мільярди доларів.

У компанії постійно відкидають звинувачення, ніби в гонитві за контрактами вони нехтують безпекою працівників. Головна операційна директорка Гвінн Шотвелл наголосила, що пріоритетом для SpaceX є безпека. Однак на запит Reuters щодо погіршення ситуації з травматизмом і заходів для його зниження в компанії поки не відповіли.

Проблеми SpaceX не обмежуються лише питаннями безпеки праці. Компанію також звинувачують у дискримінації та значній різниці в оплаті залежно від статі й національності. Оскільки SpaceX є ключовим партнером NASA та важливим гравцем космічної індустрії, розв’язання цих проблемних аспектів на робочому місці набуває надзвичайної ваги.

Читати також:

Новітні розробки SpaceX: двигун Raptor, тестування Starship та амбітні плани компанії

SpaceX провела третє випробування ракетної системи Starship — Super Heavy

14-річний вундеркінд отримав роботу в SpaceX Маска: хто він, як йому це вдалося

Світлини: Reuters

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *